Sarıyer Belediyesi güne üzen bir haberle uyandı. Sarıyer Maden’de freni patlayan tırla karşı yönden gelen Sarıyer Belediyesi’nin çöp arabasının çarpışması sonucu çöp kamyonu şoförü hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı. 

Kaza, 06.45 sıralarında Sarıyer Maden Mahallesi Özdereiçi Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, seyir halindeki 27 AJH 90 plakalı tırın frenleri patladı. Tır şoförü İbrahim Güzel, aracın direksiyon hakimiyetini kaybedince, karşı yönden gelen Eyüp Karakum hakimiyetindeki 34 BHC 076 plakalı çöp arabasıyla çarpıştı. Sarıyer Belediyesine ait çöp arabası çarpışmanın etkisiyle yolun aşağısındaki araziye düştü. Tır da bariyerlere çarparak durdu. Tırın bir kısmı bariyerleri aşarken, yaklaşık 3.5 metre yükseklikten aşağı düşen çöp arabası yan yatarak ağaçlara takılı kaldı. Kazada Karukum hayatını kaybederken, çöp arabasındaki 2 kişi de yaralandı.

sariyer-belediyesi-sarıyer-kaza-haberi-sariyer-posta

TIRDA SIKIŞAN ŞOFÖR KURTARILDI

Tırda sıkışan şoför için itfaiye ekipleri tarafından kurtarma çalışması başlatıldı. Aracın kapısını kesen itfaiyeciler Güzel’i kurtardı. Yaralı tır şoförü de ambulansla hastaneye kaldırıldı. Öte yandan, çöp arabasının düştüğü arazide ev olmaması ve sadece hayvanların otlatıldığı bir yer olması daha büyük bir faciayı önledi.

sariyer-kaza-1

BAŞKAN GENÇ’TEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Kaza sonrası başsağlığı mesajı yayımlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Güne acı haberle başladık… İlçemizde meydana gelen kazada, TIR’ın çöp toplama aracımızla çarpışması sonucu belediye personelimiz Eyüp Karakum hayatını kaybederken 2 personelimiz de yaralandı. Çalışma arkadaşıma Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Editör: Levent Pehlivanoğlu