Sarıyer Belediyesi, arama kurtarma, yardım tırları ile bölgede 3 çadır kent ve 3 ayrı noktada da mobil mutfak kurdu.

10 ilimizi etkileyen deprem felaketinin hemen ardından yaraları sarmak için harekete geçen Sarıyer Belediyesi, arama kurtarma ve yaklaşık 50 tırlık yardım desteğinin yanında bölgede 3 çadır kent ve 3 ayrı noktada da mobil mutfak kurdu.

Deprem sonrasında bölgedeki yaraları sarmak için birçok alanda çalışmalarını sürdüren Sarıyer Belediyesi, İstanbul ile eşleştirilen Hatay’ın Defne ve Arsuz ilçelerinde kurduğu afet koordinasyon merkezi ile çalışmalarını sürdürüyor. Bölgede her biri 16 metrekare olan çadırların yanında altyapıları oluşturulan duş ve WC kabinleri de oluşturuldu.

sariyer-belediyesi-cadir-kentler-sariyer-posta

DEPREMİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Hatay Arsuz, Defne Harbiye Mahallesi’nde deprem çadır kenti kuran Sarıyer Belediyesi’nin 40 çadırında 6’şar kişilik duş ve WC kabinleri yer alıyor. Sarıyer Belediyesi‘nden yapılan paylaşımda, “Gün boyu devam eden çalışmalar sonucunda Defne Belediyesi Harbiye Mahallesi’nde 40 adetlik çadır, 6 adet konteyner tuvalet ve 6 adet banyodan oluşan çadır kenti tamamladık. Diğer bölgeler için çalışmalarımız devam ediyor” açıklamasında bulunuldu.

sariyer-belediyesi-sariyer-posta-1