Burnun şeklini değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi operasyonlara burun estetiği adı verilir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Yaralanma sonucu burunda oluşan deformitelerin onarılması, doğuştan gelen kusurların düzeltilmesi veya bazı solunum güçlüklerinin iyileştirilmesi için yapılan cerrahi müdahelelerdir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Herhangi bir kaza sonucu burnun hasar alıp deforme olması sonucu veya doğuştan gelen kusurlar neticesinde nefes alıp vermekte güçlük yaşayan kişilere burun estetiği uygulanır. Ya da tamamen estetik kaygılar ile burunda düzeltmeler yapılabilir.

Rinoplasti-sariyer-posta-sağlık-haberi

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Gerekli görüldüğü zamanlarda burundaki kemik, kıkırdak dokusu, deri tabakası veya her üçü birden değiştirilir.Rinoplasti cerrahıoperatörlüğünde genel anestezi altında, bireyin yüzünün diğer özellikleri, burundaki dokuları ve bireyin diğer ihtiyaçları göz önünde bulundurularak ameliyat yapılır.

Burun Estetiği Sonrasında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kanama ve şişlikleri en aza indirmek için aerobik ve koşu gibi yorucu faaliyetlerden kaçınmak, burundan sümkürmemek, kabızlıktan korunmak için meyve ve sebze gibi lifli ile beslenerek ameliyat yerinde baskı oluşmasını engellemek, gülümsemek veya gülmek gibi aşırı yüz ifadelerinden kaçınmak, üst dudak hareketlerinikısıtlamak ve gömlek gibi önden açılan kıyafetleri giymek faydalı olacaktır.

Burun Estetiğinde Burun İçi Tampon Konulur Mu?

Genellikle iç pansumanlar yani tamponlar kullanılır ve ameliyattan 1-7 gün sonrasına kadar yerinde kalır. Hekiminiz ayrıca koruma ve destek için burna bir cebirede bantlayabilir.

Hastası Ne Zaman Taburcu Olur?

Normal şartlar altında aynı gün hastaneden çıkmak mümkündür fakat başka komplikasyonların gelişme olasılığı varsa bir gece hastanede kalabilirsiniz.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur mu? Morluk ya da Şişlik Olur mu?

Burun estetiği sonrasında2-3 hafta boyunca göz kapaklarında geçici bir şişme veya siyah-mavi renk odakları oluşabilir. Şişkinliğinin inmesi ise daha da uzun sürebilir. Bu süre boyunca nefes almakta zorlandığınız için bir miktar acı hissedebilirsiniz.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Daha çok estetik kaygılar yüzünde çok fazla tercih edilse bile aslında burnunuzdan nefes almakta zorlandığınız ve ağrı hissettiğiniz durumlarda rinoplasti önerilir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var mıdır?

Burundaki fonksiyon bozuklukları için küçük yaşlarda ameliyat yapılsa dahi, estetik amaçlarla yapılacak ameliyatlar için 18 yaşın beklenilmesi gerekir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları ameliyat olacağınız cerrahın uzmanlığına ve tercih edilme oranına göre belirlenir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesindeki yağ fazlalığını, deri fazlalığını, sarkıklığı ve benzeri sorunların giderilmesini sağlayan tedavi yöntemlerine karıngerme adı verilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır

Karın germe ameliyatı detaylı muayene ve incelenen radyolojik görüntüler ışığında, genel olarak göbek deliği bölgesine kadar olan kısımda bulunan sarkık ve çatlamış deri alınır.Göbek deliğinin yukarı kısmında kalan deriler aşağı doğru gerdirilir ve göbek deliği de uygun pozisyona getirilmesiyle yapılır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı

Karın germe ameliyatından önce yeme ve içmenizden takviye edici gıdalar ile bitki çaylarını içmeyi bir süre bırakmanız gerekir.

Karın Germe Ameliyatı iyileşme süreci

Karın germe ameliyatından sonra 1-2 içinde taburcu olursunuz. Bir ay kadar dikişlerin zorlanmasına neden olacak hareketlerden kaçınmalısınız.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı mıdır?

Anestezi altında olacağınız için karın germe ameliyatında ağrı hissetmezsiniz ama sonrasında bir süre ağrı hissetmeniz mümkündür.

Karın germe ameliyatından sonra iz kalır mı?

Karın germe ameliyatı sonrasında külot içinde kalacak şekilde bir iz kalır.

Doğum Sonrası Çatlaklar Karın germe ile geçer mi?

Karın germe ameliyatı ile göbek deliğinin altındaki çatlakların tamamı giderilir.

Karın Fıtığı Karın Germe ile giderilir mi?

Karın germe operasyonların ile karın bölgesinde yer alan kaslar onarılacağı için aynı zamanda karın bölgesindeki fıtıklar da düzeltilir.

Karın germe ameliyatı fiyatları

Karın germe ameliyatlarında sabit bir fiyat söz konusu değildir. Karın germe operasyonlarında fiyatlar tercih edilen yöntemlere, hastanın karnında oluşan deformelerin fazlalığına göre değişir.

https://nisantasihastanesi.com.tr/karin-germe-abdominoplasti/bilgi için hemen tıklayın.