Arıların mucizelerinden olan propolis sağlıklı kalmanın yollarından biridir. Propolis, arıların cicek gibi bitkilerden elde ettiği bir sıvıdır. Macun halinde olduğu gibi sıvı bir forma da sahip olanları bulunur.

Arıların kovan temizliği için salgıladığı bir ürün olsa da insan sağlığı için çok önemlidir. Sıvı formda olan propolis ağız yaraları ve vücut enfeksiyonu için tedavi edicidir. Ancak macun şeklinde olan propolis kadın hastalıkları gibi konularda oldukça etkilidir. Vücutta bulunan enfeksiyon ve mikrobun temizlenmesinde önemli rol oynar. Ancak kullanmadan önce mutlaka bir doktordan izin almak gerekir.

Propolisin Etkisi

Asırlar boyu gelen namı propolis için yeterince önemlidir. Etkisi kısa süren bir ürün olduğu için tedavi edici özelliği ön plana çıkar. Kullanımında damla sayısına ya da günlük dozuna dikkat etmek gerekir. Ayrıca arı sütü ya da bal gibi diğer ürünler ile birlikte etkisinin daha da kuvvetli olduğu gözlenir. Sağlığınız için gerekli olan propolise sahip olmak istiyor iseniz https://www.arifoglu.com/propolis sitesine bakabilirsiniz.