Pandemi döneminde sahnelerden uzun süre ayrı kalan tiyatro ekiplerini ve seyircilerini yeniden bir araya getiren Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, 2 Ağustos-25 Eylül tarihleri arasında Fenerbahçe Parkı, Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro ve Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro olmak üzere üç farklı lokasyonda toplam 41 oyuna ev sahipliği yaptı.

Özel tiyatroların dayanışmasını parklara ve sahillere taşıyan, 37 tiyatro ekibinin sahne aldığı etkinlik, 31 yetişkin, 10 çocuk oyununun yer aldığı programıyla her yaştan seyirciyi tiyatronun iyileştirici gücüyle buluşturdu.

Özel tiyatroları seyircileriyle yeniden bir araya getirdi

Özel tiyatroların sanatsal üretimini zenginleştirirken ekonomik, sosyal ve hukuki açıdan güçlenmesini ve sürdürülebilir hale gelmesini sağlamak amacıyla kurulan Tiyatro Kooperatifi’nin2 Ağustos-25 Eylül tarihleri arasında düzenlediği Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, pandemi koşulları sebebiyle1.5 yılı aşkın süredir perde açamayan özel tiyatroları seyircileriyle yeniden bir araya getirdi. Fenerbahçe Parkı, Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro ve Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da, Ataşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi’nin katkıları, İBB’nin mekân desteğiyle gerçekleşen buluşmaların Caddebostan programını Anadolu Efes destekledi.

Dayanışma sahnede!

Tiyatro Kooperatifi’nin eşitlikçi ve şeffaf bir yaklaşımla, tüm kooperatif ortaklarının katılımına açık olarak tasarladığı Yaz Buluşmaları, özel tiyatroların dayanışmasını parklara ve sahillere taşıdı. Ortak çalışma kültürünü güçlendirmeyi hedefleyen ve tüm programını kooperatif ortağı tiyatroların şekillendirdiği projede pek çok özel tiyatro temsilcisi görev aldı. 41 gün süren etkinlik kapsamında 37 farklı tiyatro ekibi seyirciyle buluştu.

Gelirler özel tiyatrolara aktarıldı

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları boyunca bilet satışından, bireysel ve kurumsal desteklerden elde edilen tüm gelir, etkinlikte yer alan ve uzun süredir ayakta kalma mücadelesi veren özel tiyatrolara aktarıldı.

SARIYER POSTA