Dünyaca ünlü video içerik platformu Netflix, kararsız kullanıcılar için yeni bir özelliğini hayata geçirdi. Detaylar haberimizde...

Geçtiğimiz yıldan bu yana bazı kullanıcıların erişimine açılan ve test edilen "Play Something" ya da Türkçesi ile "Bir Şeyler Oynat" özelliği tüm dünyada erişime açıldı. Özellik şu an yalnızca Netflix'in televizyon uygulamasında bulunuyor. Ancak yakın zamanda Netflix özelliği Android'e de getirmeyi planlıyor. Netflix'in şimdilik bu özelliği bilgisayarlardaki tarayıcılara getirme gibi bir planı bulunmuyor.

Yeni özellik şu içerikleri gösterecek

"Bir Şeyler Oynat" özelliği, isminden de anlayabileceğiniz gibi ne izleyeceğinize karar veremediğinizde sizin için rastgele bir içerik açıyor. Ancak bu içeriği tamamen rastgele bir şekilde açmıyor. Yeni özellikte şunlar yer alıyor; Sizin daha önce izlediğiniz ve sevdiğiniz içeriklere göre bir seçim yapıyor. Daha önce izlediğiniz yapımlara benzer diziler ve filmler. Daha önce izlediğiniz bir yapımın üzerinden belirli bir süre geçtiyse tekrar size sunabilir. Başladığınız ancak yarıda bıraktığınız yapımlar.

SARIYER POSTA GAZETESİ