Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu, Sarıyer’in yeni belediye başkanı seçildi. Aksu kesin olmayan seçim sonuçlarına göre CHP yüzde 51.51 oranına ulaşarak 104.451 oyla başkan seçildi.

Mustafa Oktay Aksu, “Halkçı belediyecilik dönemimiz hayırlı olsun” diyerek mesaj yayımladı.

 Değerli komşularım,

Sarıyer’imizi ve İstanbul’umuzu daha güçlü bir geleceğe taşımak için irade ortaya koyan Sarıyerli komşularıma, gözünü kırpmadan sabahın ilk ışıklarına kadar okullarda, Yüksek Seçim Kurulu'nda oylara sahip çıkan demokrasi muhafızlarına, partimizin halk odaklı politikalarını sahada topluma güçlü bir biçimde aktaran Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarıma, Sarıyer örgütümüze yürekten teşekkür ediyorum. Makamını belediye binasının 5. katında halkına kapatan değil, yüzünü Sarıyer'in sokaklarında halkına dönen bir yönetim anlayışı ile yeni bir başlangıç için geliyoruz. Birlikte kazandık, birlikte yöneteceğiz.

CHP Genel Merkezimizin öncülüğünde Türkiye'nin dört bir yanında, Ekrem İmamoğlu Başkanımızın liderliğinde İstanbul'da ve değerli Sarıyerli komşularımın desteğiyle Sarıyer'de hayata geçireceğimiz toplumcu ve halkçı belediyecilik dönemimiz hayırlı olsun.