İYİ Parti Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkan Küçükler, Sarıyerli gençlere seslenerek; “Umudunuzu kaybetmeyin Türkiye ve Sarıyer İYİ olacak” dedi.

iyi-parti-genclik-kollari-baskani (11)

İYİ Parti Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkan Küçükler, İYİ Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Fatih Özgüven ve İYİ Parti Sarıyer İlçe Teşkilat üyesi Metehan Alyaz, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’nu ziyaret ederek, partisinin gençlik çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“GENÇLER İYİ PARTİ SÖZ SAHİBİ OLUYOR”

İYİ Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı’nda bir bütün olarak çalıştıklarını dile getiren Başkan Küçükler, “Gençliği ilçe teşkilatından ayrı bir yapı olarak görmüyoruz. İYİ Parti diğer partiler gibi değil. İYİ Parti’nin gençleri parti içinde yer ediniyor ve söz sahibi olabiliyor. Özellikle bu anlamda da partime teşekkür ediyorum. Hem kendimiz etkinlik yapabileceğimiz otonomiye sahip oluyoruz hem de bunu ilçeye entegre ederek beraber bir bütün halinde çalışabiliyoruz. Bu gençlik açısından çok önemli” dedi.

iyi-parti-genclik-kollari-baskani (5)

“DERİN YOKSULLUKLA MÜCADELE EDİYORUZ”

Sarıyer özelinde yapmış oldukları çalışmalar ile ilgili de bilgi veren Küçükler, “Sarıyer’de ilk defa oy kullanacak gençlerin evlerine ziyaret gerçekleştiriyoruz. Onlara Genel Başkanımız Meral Akşener’in selamlarını iletiyoruz. Derin yoksulluk çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Derin yoksulluk dediğimizde, sizin sokaklarda göremediğiniz, fark edemediğiniz insanlar. Bu insanlar minibüse para verip yardım almaya gidecek durumları olmayanlar. Onlarla birebir temas kurup, sorunlarını dinliyoruz. İlçe olarak üniversite üssü olduğumuz içinde buradaki birçok üniversitede çadırlar kurarak gençlerle bire bir temas halindeyiz. Partimizi anlatıyoruz. Mesela, Anlat İstanbul projesi kapsamında Koç Üniversitesi Batı Bölümü’nde İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Arzu Önşen ve İBB ve Sarıyer Belediye Meclis Üyemiz Taylan Yıldız ile gençlerin sorunlarını dinledik” dedi. 

“BİZE UMUTSUZLUK AŞILADILAR”

Gençlerle sık sık bir araya geldiklerini ifade eden Mustafa Alkan Küçükler, sorunların raporlanarak genel merkeze iletildiğini bildirdi. Vatandaşın birinci gündem maddesinin ekonomi ve gelir eşitsizliği olduğunu dile getiren Küçükler, gençlere umudunuzu kaybetmeyin diyerek şunları kaydetti;  “Bize umutsuzluk aşıladılar. Gençleri düşünmediler, gençlere yönelik hiçbir şey yapmadılar. Bir üniversite öğrencisi üniversite mezunu olduktan sonra iş bulmakta zorlanıyor. Asgari ücretle iş buldu diyelim, bu kişi belki evlenecek evlenmiyor, şu anda kirada oturamıyor, hayallerini gerçekleştiremiyor. O yüzden Sarıyerli gençlerimize umutlu olun diyorum. Az kaldı, çok az kaldı. Bende onlara ‘İYİ Parti olarak hayallerinizi geri vereceğiz’ diyorum. Sarıyerli gençlerde bunu merak etmesinler. Bende onlardan biri olarak, bu iktidarın döneminde üniversite mezunu olmuş bir genç, inandığım için buradayım. Görüyorum değişim olacak. Türkiye ve Sarıyer  İYİ olacak.”