Çayırbaşı Spor Kulübu Başkanı Mirza Sancak, başarılarının altında maddiyat değil birlik, beraberlik, kardeşlik ve aidiyet duygusunun önemli rol oynadığına dikkat geçti.

Çayırbaşı Spor Kulübü Başkanı Mirza Sancak, Çayırbaşıspor’un namağlup sürdürdüğü başarı grafiğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçen yıl namağlup şampiyonluğu bu senede sürdüren ligin henüz bitmediğini belirterek Sancak, “Biz ilk etapta oynayacağımız karşılaşmalara bakıyoruz. Henüz erken yolun sonunu görmek için. Daha önümüzde daha 11 maç var. O yüzden havaya girmek için daha erken” dedi. 

“HOCAMIZIN BÜYÜK PAYI VAR”

Çayırbaşıspor olarak düşük bütçelerle yakalanan başarının sebeplerini açıklayan Sancak, “Bir kere kesinlikle maddiyat değil. Başarının altındaki sır takım içindeki kardeşlik, dostluk, arkadaşlık ilişkileri. Semtlerine aidiyet duyguları çok yüksek. Artı hocamızın bunda çok büyük bir payı var. Buraya gelmemizdeki en büyük etken hocamız. Çünkü takımı onun istekleri doğrultusunda kurduk ve takımımızı kurarken oyuncularımızı çok iyi tanıyorduk. Neler yapabileceklerini de çok iyi biliyorduk. O yüzden tesadüf bu değil yani. Hocamızın da dokunuşlarıyla geçen sene mükemmel bir şey çıktı ortaya. Bu sene de Allah kaza bela vermezse kaldığımız yerden devam ediyoruz” diye konuştu.

“KAVAK KAÇIRDI BİZ YAKALADIK”

 Takımın başarılı teknik adamı Hasan Altay’la ilgili de değerlendirmelerde bulunan Mirza Sancak, “İkinci Amatöre başlamadan önce biz Hasan Altay’ı altyapının başına getirdik. Altyapıda devam ederken U 18 takımını lakaytlıklarından dolayı hocamızın direktifleriyle ligden çektik. Oyuncuların hepsini de takımdan gönderdik. Sonra da A takım 2.Amatöre katılmaya karar verince hoca zaten bizim sözleşmeli hocamızdı. Öyle devam ettik. Hocamızın da kulübe geliş hikayesini de mizansen şekilde anlatayım ben size; Hocamız Rumeli Kavağı kulübünde çalışırken Hocayı Kavak iskeleden denize düşürmüşler balık gibi. O balık gelmiş Çayırbaşı koyunda dolaşıyor. Oltayı attık çektik balığı. Yani anlayacağınız Kavak’ın kaçırdığı balığı biz Çayırbaşı’nda yakaladık. İyi ki yakalamışız” dedi.