İstinye’de kısa süre önce faaliyete başlayan Sarıyer Eğitici Oyuncak, farklı konseptlerdeki sağlıklı, eğitici ve öğretici oyuncaklarıyla 0-6 yaş aralığındaki miniklerin hem eğlendiriyor hem de zeka gelişimlerine büyük katkı sağlıyor.

Çocukların oyuncak tutkusu hepimizin malumu… Her birimiz çocukken oyuncaklarla oynamaktan, onlarla zaman geçirmekten büyük keyif alırdık. Ancak bizim oyuncaklarımız ile şimdiki oyuncaklar arasında büyük bir fark var. Günümüz minikleri için bugünün oyuncakları aynı zamanda birer eğitim aracı. İstinye’de kısa süre önce faaliyete başlayan Sarıyer Eğitici Oyuncak, farklı konseptlerdeki eğitici ve öğretici oyuncaklarıyla miniklerin hem eğlendiriyor hem de zeka gelişimlerine büyük katkı sağlıyor.

Çocukların yaratıcılığı artıyor


Kendisi de bir baba olan genç girişimci Nihat Kartaloğlu tarafından açılan Sarıyer Eğitici Oyuncak’ta; eğitici kartlar, ahşap oyuncaklar, meyve kesme oyuncakları ve puzzle yer alıyor. Oyuncaklar özellikle 0-4 ile 4-6 yaş aralığındaki miniklere hitap ediyor. Çocukları düşünmeye ve üretmeye teşvik eden bu oyuncakların, zeka gelişimini hızlandırdığını kaydeden Sarıyer Eğitici Oyuncak sahibi Nihat Kartaloğlu, velilere önerilerde bulunarak şunları söyledi: “Bu eğitici ürünler çocukların yaratıcılığını artırıyor ve çok erken yaşlarda akıl yürütmelerini sağlıyor. Çocuklar eğitici oyuncaklarla eğlenmeyi ve öğrenmeyi bir arada yaşıyor.”

Hem sağlıklı hem eğitici


Ürünlerin çocukların sağlığı düşünülerek, titiz çalışmalarla hazırlandığını belirten Kartaloğlu, “2 buçuk yaşında bir kızım var. O da bu eğitici oyuncaklarla oynayarak büyüyor. Şu an kendi yaşının oyuncaklarını beğenmiyor. Üst yaş grubu oyuncaklara yöneldi” dedi.

“Okullarla çalışıyoruz”


İstinye’deki mağazasında perakende satış yaptığı gibi toptan satışlarının da olduğunun altını çizen Kartaloğlu, anaokulları ve ilkokullar ile anlaşmalı olarak çalıştığını söyledi. Nihat Kartaloğlu, “Anaokulu ve ilkokul çağındaki miniklerimizin eğitim aldığı okullarla anlaşarak, eğitici oyunları toptan bir şekilde daha uygun fiyata verebiliyoruz. Ayrıca yazı tahtası ve sayı çubukları gibi pek çok kırtasiye ürününü de temin ediyoruz.

Sarıyer Cad. No: 51-A İstinye-Sarıyer 
0212 277 34 71 – 0531 923 52 53
Instagram: nicewoodtoys