MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, 2023 yılında yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

2023 yılında yapılacak olan genel seçimler öncesinde milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanları istifa etmeye başladı. MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu. 

MHP-Birol-Gür-il-baskani-istifa (2)

Birol Gür paylaşımında; “Mensubu bulunmaktan şeref duyduğum hareketimizin İstanbul İl Başkanlığı makamından an itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Liderimizin emrinde son nefesimize kadar hareketimizin başarısı için ter dökmek vazifemiz olacaktır. Her daim Lider, Teşkilat, Doktrin demeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin il başkanları toplantısında vermiş oldukları talimatlar uyarınca, MHP Parti Tüzüğü'nün 94.maddesine istinaden, önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin 20 Aralık tarihine kadar istifa etmesi gerekiyor.