Sarıyer’in tanınan ve sevilen esnaflarından Mehmet Önder Koç, Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığı başvurunda bulundu.

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda başvuru evraklarını teslim eden Mehmet Önder Koç, “Cumhuriyetimizin 100. yılında, mücadele gücü ve değişime olan inanç ile doğru bildiğim yolda ve uğurda, var gücümle memleketime hizmet edebilmek adına 18 yaşında girdiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nde Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği aday adayı olarak başvurumu yaptım. Öncelikle ailem, sevenlerim ve hemşerilerime hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

mehmet-önder-koç-chp

Başvuru sonrası Sarıyer Posta’ya konuşan Koç, “Bu adaylık sıradan bir adaylık değildir. Bu adaylık sadece Mehmet Önder Koç adına yapılan bir başvuruda değildir; bu adaylık genç esnafın ve bütün gençliğin adına yapılan bir adaylıktır. Partimizin Kurcusu, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘bütün ümidim gençliktedir’ diye özellikle vurguladığı gençliğin adaylığıdır. Bunun için biz ‘gençliğin sorunlarının yerelde çözülmesi gerektiğine olan inancımızla’ bu göreve talibiz.”

KOÇ’TAN TEŞEKKÜR MESAJI

Kıymetli parti ve aile büyüklerimizden edineceğimiz tecrübelerle bu sorunların üstesinden geleceğimizden hiç kimsenin endişesi diyen Koç, “Yağmur çamur demeden partisinin bayrağını asan, broşürlerini dağıtan gençliğin, bugün bunları talep ediyor olmasında, emeklerin yanı sıra partiyi gençleştirmek isteyen ‘Gençler Olmazsa Olmaz’ diyen Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’e, İstanbul İl Başkanımız Özgür Çelik’e ve Sarıyer İlçe Başkanımız Mehmet Kubat’a teşekkür etmek istiyorum. Bu güne kadar destekçim ve yol ve dava arkadaşlarıma emekleri için bir kez daha sonsuz şükranlarımız sunuyorum. Çıktığımız bu yolda Rabbim bizleri utandırmasın.”

5cf7d6a7-1769-40ea-baf4-fbe1bd9dd595

MEHMET ÖNDER KOÇ KİMDİR?

18 yaşından bu yana CHP Gençlik Kolları’nda siyaset yapan Mehmet Önder Koç, evli 3 çocuk babasıdır. Kamu yönetimi mezunu olan Koç, işletmecilik yapıyor. Koç ayrıca Kars Ardahan Derneği Üyesidir.

Editör: Levent Pehlivanoğlu