Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı’nın bu yıl 6’ncısını düzenlediği Balık Festivali’nde, Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi’de yerini aldı. Gazetemize konuşan Sarıyer Şube Başkanı Türk, Sarıyer’de Kızılay’ın bin gönülleye ulaştığını açıkladı.

Yaptıkları sosyal faaliyetlerle İstanbul’da 39 ilçe arasında ilk sırada yer alan Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi, Karadeniz Vakfı’nda kurduğu kan bağışı çadırı ile kan bekleyenlere umut olmaya devam ediyor. Etkinlik kapsamında Türk Kızılayı Sarıyer Şube Başkanı Fatih Türk, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na özel yaptığı açıklamalarda bulundu. Başkan Türk, kan bağışçılara hassasiyetleri ve destekleri için teşekkür etti.  

“9 BİN ÜNİTE KAN BAĞIŞI ALDIK”

Sarıyer’de bin gönüllü ile sosyal faaliyetlerini aralıksız sürdüren Kızılay Sarıyer Başkanı Fatih Türk, “İlçe genelinde 9 bin ünite kan bağışı aldık. Bunu üç ile çarptığınız zaman 27 bin vatandaşımızın hayatını kurtarma şansımız oluyor. O yüzden tüm Sarıyerlilere mesajım; sağlık durumu elverişli olan herkesin kan bağışı yapması ve çevresini bu konuda desteklemesi” diye konuştu.

GÖNÜLLÜK ESASI

Türk Kızılayı’nın gönüllük ilkesi ile hareket ettiğinin altını çizen Türk, “Türk Kızılayı tamamen gönüllük ilkesine dayanıyor. Burada kimse maddi bir beklenti ve menfaat içinde değil. A’dan Z’ye yaptığımız her etkinlikte gönlümüzü koyuyoruz” diye konuştu.