Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’li 10 milletvekili, Gezi davasında hukuksuz şekilde 18 yıl hapisle cezalandırılan 8 ismin aileleri ile buluştu.

Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davasında hukuksuz şekilde 18 yıl hapisle cezalandırılan Mücella Yapıcı, Ali Hakan Altınay Tayfun Kahraman, Mine Özerden, Yiğit Ali Ekmekçi, Can Atalay, Çiğdem Mater'in aileleri ve avukatlarıyla bir araya geldi.

Emirgan Korusu’ndaki Beyaz Köşk’te gerçekleştirilen buluşmaya; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek Kaya İmamoğlu ile 10 CHP milletvekili katıldı.

Demokrasi mücadelesinde bedel ödeyen insanlar bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Toplum; demokrasi konusunda, özgürlükler konusunda, bedel ödeyen bu insanları asla unutmaz. Biz, dolaylı bedel ödüyoruz, onlar doğrudan bedel ödüyorlar. Bizim görevimiz de bedel ödeyenlerin yanında durmak.” dedi.

"Umudu birlikte büyütmeye ve örgütlenmeye, örgütlülüğe devam"

"Keşke bu vesileyle değil, daha güzel vesilelerle bir arada olabilseydik." diyen Kaftancıoğlu ise duygularını, "Bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da dayanışmaya, umudu birlikte büyütmeye ve örgütlenmeye, örgütlülüğe devam diyorum." sözleriyle dile getirdi.

İmamoğlu: "Biz vazifemizi yerine getiriyoruz"

Gezi tutsaklarının ve ailelerinin yanında olmanın görevi olduğunun altını çizen İmamoğlu, "Hiçbir ailemizin başka bir duyguyla bize bakmamasını istiyoruz. Bu bizim vazifemizdir ve onu yerine getiriyoruz. Hukuksuzluğa uğrayan kim varsa, ona da aynı şekilde davranmaya hazır bir yönetimiz." ifadelerini kullandı.

Aileler destek ve dayanışma çağrısında bulundu

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu’na süreç içinde gösterdikleri dayanışmadan dolayı teşekkürlerini ileten aileler, duygularını, “Onların iyi olmalarını sağlayan şey, dışarıda kendilerine gösterilen dayanışma ve destek. Bunu göstermeye devam edin.” sözleriyle dile getirdi.