Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı ilk röportajını Sarıyer Posta Gazetesi’ne verdi. Kalaylı röportajında, Sarıyerlilerin birlik içinde yaşadıklarını söyleyerek, “Sarıyer’in huzurun ilçesi” dedi.

Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu, Sarıyer’e yeni atanan Kaymakam Ömer Kalaylı’yı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Sarıyer üzerine gerçekleşen sohbette Kaymakam Kalaylı,  Sarıyer’in sekizinci görev yeri olduğunu dile getirerek, Sarıyer’de görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi; “Sarıyer, konumu itibariyle, olanakları ve imkânlarıyla Türkiye’nin ve İstanbul’un en nadide en güzel ilçelerinden bir tanesi. Boğazıyla, yeşil alan hacminin fazlalığıyla İstanbul’un nefesi diyebiliriz. O yüzden Sarıyer’de görev yapmak, Sarıyer halkına hizmet edecek olmak bizim için son derece büyük bir onur” dedi. 

sariyer-kaymakami-ömer-kalayli-levent-pehlivanoglu (2)

“MAHALLE KÜLTÜRÜ DEVAM EDİYOR”

Anadolu’nun mahalle kültürünün Sarıyer’de de devam ettiğini ifade eden Kalaylı, “Mahalle kültürü Sarıyer’de devam ediyor. Burada doğmuş ya da çok eskiden buraya yerleşmiş insanlar buradan kopmuyorlar. İnsanlar birbirlerini tanıyorlar ve en önemlisi burada dostluk ilişkileri ön planda. Keza gerçekleştirdiğim ziyaretlerde gördüğüm en önemli özelliklerden bir tanesi de esnafımızın müşterilerine en iyi hizmet verme gayretinde olması. Güleryüzlü ve iyi esnaflık yapmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

“SARIYER’DE BİRLİK VE BERABERLİK HÂKİM”

Sarıyer’in medeniyetler beşiği olduğunu ifade eden Kalaylı, “Farklı inançlara kültürlere ev sahipliği yapan bir medeniyetler ilçesi. Burada farklı kültürlerden, inançlardan insanlar var. Sarıyerliler burada birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik hukuku içersinde bir arada yaşdığın en güzel göstergesi. Bu anlamda da Sarıyer’in huzurun ilçesi diyebiliriz” dedi.

DEVLETİN ŞEFKATLİ YÜZÜNÜ VATANDAŞLA BULUŞTURACAĞIZ”

“Sarıyer için elimizden geleni yapacağız” diyen Kalaylı, “Devletimizin sıcak ve şefkatli yüzünü bütün insanlara ulaştırmak için çalışma arkadaşlarımızla tüm gayretimizi göstereceğiz. Vatandaş odaklı, kamu yararı gözeterek, vatandaşın lehine olabilecek her konuda tüm imkânları seferber edeceğiz. Bizim amacımız insanların hayat yaşam standartlarını en iyi seviyeye çıkarmak. Burada kamu hizmetini en etkili ve verimli şekilde insanların hizmetine sunmak. Ortak aklı harekete geçirerek, tüm paydaş kurumlarımızla el birliği içersinde sorunları çözmeye çalışacağız. Birlik ve beraberlik içersinde olmaya özen göstereceğiz” diye konuştu.

sariyer-kaymakami-ömer-kalayli-levent-pehlivanoglu (6)

Kaymakam Kalaylı, basının demokrasinin en önemli unsurlarından biri olduğunun altını çizerek, “Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi konusunda paydaşlarımızdan biridir ve önemli bir görev üstlenmektedir” ifadelerini kullandı.