AK Partili Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Türkiye’deki tüm belediyelere örnek olacak bir projeyi hayata geçirdi. İlçede doğan tüm bebekler için ağaç diktirme kampanyası başlatan belediye, 1 Nisan 2019 tarihinden beri tam 2 bin 300 bebek adına ağaç diktirdi. Ücretsiz olarak dikilen ağaçlara, bebeklerin isimleri yazılıyor.

Yeşil alanlara ve doğaya verdiği önemle dikkat çeken AK Partili Kağıthane Belediyesi, 4 yıldır çok anlamlı bir projeyi yürütüyor. Çocuklara ağaç sevgisini aşılamak ve yeşil alanları büyütmek isteyen belediye, diğer belediyelere örnek olacak proje sayesinde bugüne kadar tam 2 bin 300 bebek adına ağaç diktirdi. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in büyük önem verdiği proje, 1 Nisan 2019 tarihinden beri devam ediyor.

kagithane3

HER YENİ DOĞAN İÇİN ÜCRETSİZ AĞAÇ DİKİLİYOR

‘Her Bebeğe Bir Ağaç’ projesi kapsamında ağaçlar, çocuklar adına ücretsiz dikiliyor. Günün anısı olarak da çocuklara sertifika veriliyor. Üstelik ağaçlara asılan özel levhalara bebeklerin isimleri yazılıyor. Proje özellikle çocuklar ve aileleri tarafından büyük ilgi görüyor. Kağıthane’de doğan bebekler için dikilen ağaçlar; süs kirazı, zakkum, süs eriği, ıhlamur, süs armudu, hatmi, her daim yeşil manolya gibi canlı türlerinden oluşuyor. Ağaçlar, ailenin yaşadığı sokaklara dikilirken bebekler de ağaçlarıyla birlikte büyüyor.

kagithane4

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; ” İlçemizde dünyaya gözlerini açan her bebeğimiz için bir ağacı toprakla buluşturuyor, çocuklarımız ve ailelerimize eşsiz hatıralar bırakıyoruz. Çocuklarımıza aileleriyle birlikte ağaçların gölgesinde sağlıklı, huzurlu bir gelecek diliyorum.” dedi.

Editör: Levent Pehlivanoğlu