2023 genel seçimler öncesi partilerde siyasi hareketlilik başladı. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, 2019 yılından beri başkanlık görevini yürüten Mustafa Yazıcı, Milletvekilliği aday adaylığı için önümüzdeki süreçte aday olmayacak. Yerine ilçe başkan yardımcılık görevini sürdüren İbrahim Temur’a kesin gözüyle bakılıyor.

25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve TBMM’de 37 milletvekili ile grubu bulunan İYİ Parti, 2023 Genel Seçimleri için start verdi.

30 Ekim’de delege seçimi yapılacak olan partinin ilçe teşkilatlarında da hareketlilik başladı. Sarıyer Posta’nın parti kaynaklarından elde ettiği bilgiye göre, Sarıyer İlçe Başkanı Mustafa Yazıcı milletvekili aday adaylığı için ilçe başkanlığı için aday olmayacak.

İBRAHİM TEMUR BAŞKANLIĞA DOĞRU GİDİYOR

20 Kasım’da yapılması beklenen Sarıyer İlçe Başkanlık kongre öncesi parti bünyesinde çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Öte yandan 15 Ekim Cumartesi İYİ Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda düzenlenecek basın toplantısı ile başkan yardımcısı olarak görevini yürüten İbrahim Temur, başkan adaylığını açıklayacak.

SÜREÇ NASIL BAŞLAMIŞTI?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında, Başkanlık Divanı, Milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyelerinin katılımıyla Eylül ayından düzenlenen toplantıda partinin 3’üncü olağan kurultayının yapılması kararı alınmıştı. 3 Ekim’de ilçe ve il kongreleriyle başlanması planlanan kurultay sürecinde milletvekili adayı olacak partililerin, teşkilatlarda boşluk olmaması için il ve ilçe kongrelerinde aday olmamaları tavsiye edilmişti.