Fiziki bir ofise ihtiyaç duymayanlar tercihini sanal ofislerden yana yapıyor. Bu sayede fiziki ofislerin getirdiği tüm masraflardan kurtulma şansını da yakalamış oluyor. Düşük bir bütçe ile projesini hayata geçirmek isteyen girişimciler ya da freelance çalışanlar için de ideal bir seçenek olan sanal ofisler pek çok ihtiyacın karşılanması noktasında beklentileri karşılıyor. Ancak bunun için titiz bir seçim yapılması gerektiği de unutulmamalıdır.

İyi bir sanal ofiste hangi özelliklerin olması gerektiğini sizler için derledik. Bu içeriğe göz atmadan sanal ofis kiralama işlemini yapmayın.

Sekreterya

Öncelikle sanal ofiste mutlaka sekretarya hizmetinin olması gerektiğini belirtelim. Çağrıların karşılanması ya da kargoların teslim alınması gibi işlemler için bu hizmete ihtiyacınız olacak. Hatta bu hizmetin belirli bir kalitenin üzerinde olmasına da dikkat edilmelidir çünkü sunulan söz konusu hizmet prestijiniz ile de yakından ilgilidir. Anında bilgi almanız gereken durumlarda da sekretarya hizmetlerinin önemi kendini net bir şekilde belli edecektir. Sonuç olarak iyi bir sanal ofiste mutlaka bu hizmet olmalıdır.

Teknolojik Altyapı

Çok sayıda kişinin bir sanal ofis kiralamasının nedeni işlerindeki işleyişi aksatmamak oluyor. Bunun için de sanal ofisin gerekli teknolojik alt yapı donanımına sahip olması gerekir. Hızlı internet, faks ya da yazıcı gibi teknolojik alt yapı donanımının olması büyük bir önem taşıyor. İşlerin devamını sağlamak ve aynı zamanda işleyişin aksamasının önüne geçmek için kiralayacağınız sanal ofisi teknolojik alt yapı açısından da değerlendirmenizde fayda var.

Güzel Bir Konum

Elbette prestijiniz açısından sanal ofisin konumuna da önem vermelisiniz. Olabildiğince merkezi konumlarda yer alan sanal ofislere yönelmenizde fayda var. Konum konusunda bir endişe yaşamadan sanal ofis kiralayabileceğiniz platformlar da var. Bunlardan biri de hem Avrupa yakasında hem de Anadolu yakasında 38 sanal ofis seçeneği sunan eOfis internet sitesine mutlaka tıklayın.

İyi bir sanal ofiste olması gerekenlerden çok daha fazlasını sunuyor olması ve prestijli lokasyon seçenekleri, çok sayıda firmanın freelance çalışanın bu platforma yönelmesini beraberinde getiriyor. Aynı zamanda eOfis; Ankara, İzmir ve Bursa gibi şehirlerde de sanal ofis kiralama hizmeti sunuyor.