İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağlı ekipler sabaha karşı, iş makinaları ile İstinye Spor Kulübü sosyal tesislere gelerek yıkım gerçekleştirdi.

İSTE ECRİMİSİL İÇİN BAŞVURU BELGESİ

Kısa bir süre önce işletmenin bir kısmı İBB tarafından yıkılırken, vatandaşların karara tepki göstermesi üzerine yıkım durdurulmuştu. İstinye Spor Kulübü Mesul Müdürü Hasan Fırat tarafından 1 ay önce gerekli yerin ecrimisili için İBB’ye başvurduğu öğrenildi.

3 parselden oluşan İstinye Spor Kulübü Sosyal tesisin bir bölümü Sarıyer Belediyesi’ne ait. Ancak yılda 60 bin TL ecrimisil ödenen yerin İBB ekipleri tarafından yıkılması tansiyonu arttırdı.

Güne uyanan yıkım görüntüleri ile uyanan Sarıyerliler, yıkımı gerçekleştirilen İBB ve kayıtsız kalan Sarıyer Belediyesi’ne tepki gösterdiler.

İSTİNYELİLERDEN İBB VE SARIYER BELEDİYESİ’NE TEPKİ

Sarıyer'in en köklü spor kulüpleri arasında yer alan ve faaliyete geçtiği 1988 yılından bu yana kulübün en büyük gelir kalemini oluşturan çay bahçesinin sabaha karşı yıkımına tepkiler gelmeye devam ediyor. Gazetemize konuşan İstinye Mahalle Muhtarı Recep Alkan, "Sabahın ilk ışıklarında İBB ekiplerince yıkılan kulübümüzün çay bahçesi için işgaliye için başvurmuş olmamıza rağmen, sonucu beklenmeden yıkımı gerçekleşti”

SARIYER POSTA