Yeniden Refah Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı İsmet Temel, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeni ile mesaj yayımladı.

Temel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda; huzurun, mutluluğun ve geleceğimizin teminatı olan kadınlarımızın sadece “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” ile anılmasının son derece yetersiz olduğunu belirti.

Temel, “Kadınlarımıza hak ettiği değeri vermenin, kadınların haklarının gasp edilmesini önlemenin yolu, Batı’yı taklit etmekten, Batı kültürünün dayatmalarını uygulamaktan değil, kendi medeniyetimizin, inancımızın değerlerine sarılmaktan geçer" dedi.

“ KADINLARIMIZIN GELECEĞİMİZİ ŞEKİLLENDİRMEDE ROLÜ BÜYÜK”

Temel, "Ahlaki ve manevi iklimimizin sacayaklarından olan fedakâr ve cefakâr kadınlarımız her türlü olumsuzluk ve zorluklara rağmen, ahlaki ve manevi açıdan sağlıklı nesiller yetiştirme ve geleceğimizi şekillendirmede çok kritik bir rol üstlenmektedirler. Mutlu, huzurlu, ahlaki ve manevi kalitesi yüksek, ilim ve irfan sahibi kadın, aynı özelliklere sahip nesillerin yetişmesi demektir. Kadını anmak, anlamak ve hak ettiği gerçek değeri vermek için yılda bir gün değil, yılın tüm günleri bile az gelir" dedi.