İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte 2036 Olimpiyatları ve 2027 Avrupa Oyunları'nı görüşmek için ENKA Spor Kulübü'nü ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte 2036 Olimpiyatları ve 2027 Avrupa Oyunları'nı görüşmek için ENKA Spor Kulübü'nü ziyaret etti.

ENKA Spor Kulübü Başkanı Alparslan Tansuğ ile bir araya gelen İmamoğlu, "İstanbul'un 2036’da olimpiyatlara ev sahipliği yapmasını çok arzuluyoruz. Ve bu konuda kararlı bir sürecin, iş birliğinin olacağını da biliyoruz. Bunun sadece tesislerle veya sadece siyasi işbirliği ile değil, toplumsal bir işbirliğiyle olabileceğine inanıyorum. Bu kent spor kenti olacaksa, spora inanmış bir toplum olacaksa ve olimpik sporların da böyle kapsayıcı bir biçimde izleyicisi, takipçisinin ona inancının yüksek seviyede gösterecek olmasını istiyorsak, böylesi tüm branşları kucaklayan ve o şekilde İstanbul'a bunu anlatan, gösteren bir yönetim, hemşehri grubunu oluşturmamız gerekiyor" dedi.

ENKA Spor Kulübü’nün Sarıyer’deki binasında Başkan Alparslan Tansuğ ile bir araya gelen İmamoğlu’na, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Celal Aksoy ve İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş eşlik etti.

Editör: Levent Pehlivanoğlu