İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İGDAŞ, Ayazağa’da bulunan Yeşiltepe Camii’nin doğalgazını kesti. Doğalgazla ısınan cami cemaati kış aylarında soğuk camide namaz kılmak zorunda kalırken, İBB ve İGDAŞ’a tepkilerini dile getirdiler.

Konuyla ilgili görüş bildiren AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun konunun takipçisi olacaklarını, böyle bir rezaletin kabul edilemeyeceğini, bunun cami cemaati ve Sarıyerlilere adeta zulüm olduğunu ifade etti.

Duruma tepki gösteren Yeşiltepe Cami’nin Cemaatinden Ömer Avşar ise “Bugüne kadar böyle bir şey ne duyduk, ne gördük. Bir belediyenin, doğrudan halkın kullanımında olan hele ki cami gibi bir yerde böyle uygulamaya gitmesine hiçbir şekilde anlam veremiyoruz” derken, Bedri İlgin de “İGDAŞ bu soğuk kış gününde Camimizin doğalgazını kesti. Burası bir ibadethane, ticari bir yer değil ve burada sadece halkımız ibadet için bulunuyor. Yaşlılarımız var, hastalarımız var, Camiye sağlam giren hasta çıkıyor, olacak iş değil. Bu kararın arkasında duran Ekrem İmamoğlu’nu kınıyoruz” dedi.

ibb-igdaş,ayazağa-sariyer-posta-0-1

Yine Cami Cemaatinden Bilal Arslanbaş da Ekrem İmamoğlu ve İGDAŞ’ı özellikle camiler ve ibadethaneler konusunda daha hassas olmaya davet ederken, “İstanbul’u kar kapladığında yediği balığın bedelini İBB bütçesinden ödeyenlerin, kış gününde caminin doğalgazını pervasızca kesebilmesi ayıptır, günahtır, pervasızlıktır” dedi.