İYİ Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı İbrahim Temur, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan adayı Temur, Çanakkale Zaferi'nin, Türk milletinin tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu ve bu zaferle birlikte Türk milletinin hafızasında silinmez bir yer edindiğini vurguladı.Temur mesajında şu ifadelere yer verdi; "Köklerimizden gelen bu Çanakkale ruhu, aziz milletimizin hafızasında o günkü olduğu gibi hiçbir zaman silinmemek üzere yer edindi. Bize düşen görev bugünlerimizi borçlu olduğumuz şehitlerimizin fedakarlığını, yeni nesillerin hafızasında canlı tutmaktır. Bu asil ruhu çocuklarımıza öğretmeyi asli bir görev biliyoruz" dedi.

Türk milletinin, Çanakkale'de sergilediği kahramanlık ve fedakarlık ruhunun gelecek nesillere aktarılmasının önemine işaret eden Temur, “Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk gençliği ve Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir" ifadelerini kullandı.