Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, Karadeniz Vakfı'nda Sarıyer'deki amatör spor kulüplerinin başkanlarıyla bir araya geldi. Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda kulüplerin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, açılış konuşmasında Sarıyer'de spor alanında yapılan yatırımları ve devletin Sarıyer'e spor alanında yapacağı hizmetlerden bahsetti.

5Ac95D6A C089 479A 8Ac8 59F56Eaf0831

“SPOR KULÜPLERİNİN SORUNLARINI HER ZAMAN DİLE GETİRDİK”

Hüseyin Coşkun ise yaptığı konuşmada spor ile siyaseti her zaman ayrı tuttuklarını vurgulayarak, "Sarıyer'in spor konusundaki eksikliklerinin farkındayız. Bu eksiklikleri gidermek için projelerimiz hazır. 31 Mart'tan sonra Sarıyer spor alanında bambaşka bir konumda olacak. Spor kulüplerinin sorunlarını her zaman dile getirdik. Belediyeyi aldığımızda malzeme yardımı olsun, ulaşım yardımı olsun yanınızda olacağız. Gençlerimiz kötü alışkanlıklardan uzak tutan yegane etken siz spor kulüplerisiniz." dedi.

Hüseyin Coşkun, statlarda ışıklandırmaların yetersiz kaldığının da farkında olduklarını ve bu konuda çalışma yapacaklarını, soyunma odalarının elden geçirilmesi gerektiğini, özellikle Bahçeköy Stadı'nın zemininin bozuk olması konusunda da çalışmalarının olduğunu belirtti.

Bc3D1Cb0 E8D6 4637 92A9 9C5714Bf6770

“SARIYER’İ HER ANLAMDA AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Hüseyin Coşkun, "Biz içinizden gelen insanlar olduğumuz için sokakların sorunlarını biliyoruz. Bunlar vaat değil yapılacak ve işlerimizi kolaylaştıracak hizmetler. Sadece futbol özelinde değil mahallelerimizde yürüyüş alanları, açık spor tesisleri yapacağı. Ferahevler’de oturuyorum 140 bin metrekare parsel içerisinde bir tane basketbol potası yok. Orada spor yapmak isteyen bir çocuk başka bir yere gitmek zorunda kalıyor. 140 bin metrekare Şişli kadar bir alan demek neredeyse. Sarıyer bir sahil ilçesi hatta en uzun sahil şeridine sahip fakat su sporları kapsamında hiçbir girişim yok bu konuda da çalışmalarımız var. Sarıyer’i biz de her anlamda ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

Amatör spor kulüplerinin başkanları da Hüseyin Coşkun'un samimi yaklaşımından ve spora verdiği önemden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Sarıyer Posta