Sarıyer Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve İBB Meclisi AK Parti Üyesi Hüseyin Coşgun, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in makam aracını bir kez daha eleştirdi.

AK Partili meclis üyeleri tarafından Sarıyer Belediye Meclisi gündemine sıklıkla getirilen ve çok sayıda soru önergesi verilen makam aracı tartışmaları yeniden alevlendi.

İKİ MAKAM ARACINI KARŞILAŞTIRDI

Sarıyer Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve İBB AK Parti Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin'in ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in makam araçlarını paylaştı. Coşgun, Kağıthane Belediye'sinin borcu olmamasına rağmen Öztekin'in daha düşük model araç kullandığına dikkat çekti.

"KENDİ ARACIMA BİNECEĞİM DEDİ FAKAT BUNU YAPMADI"

Coşgun, 23 Ekim 2020 tarihinde gazetemize verdiği röportajda konuyla ilgili şunları söylemişti: "Belediyedeki makam araçları ile ilgili cevapsız kalan çok fazla önerge verdik. 2009 yılında başkan 'Göreve geldikten sonra kendi aracıma bineceğim' dedi fakat bunu yapmadı. Aynı mülkiyet için verilen şeref sözlerinin uygulanmadığı gibi. Şu an belediyede 12 adet A segment makam aracı var. 1 belediye başkanı ve 6 belediye başkan yardımcısı var. Peki geriye kalan makam araçları nerede? Demek ki sizin borç azaltmak gibi bir derdiniz yok. Kağıthane Belediyesi'nin yıllık araç kiralama gideri 12 milyon TL. Sarıyer Belediyesi'nin ise 33.3 milyon TL. 3 yıllığa göre hesapladığımızda 100 milyon TL. Bunun yanı sıra özel kalem bütçesi, hiç borcu olmayan Kağıthane'nin 3 katı. Bu mantığa göre belediyenin hiçbir borcunu ödeyemeyiz."

İŞTE O PAYLAŞIM

BENZER HABER: "SARIYER'İN GELECEĞİ İPOTEK ALTINA ALINMIŞTIR"

HABER LİNKİ: https://www.sariyerposta.com/siyaset/sariyer-in-gelecegi-ipotek-altina-alinmistir-h62314.html

SARIYER POSTA GAZETESİ