Sarıyer Belediyesi’nin ilçedeki çocukların dolu dolu bir yaz tatili geçirmesi amacıyla hayata geçirdiği yaz spor okulları kayıtları 5-9 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Başvuru yapmak isteyenler, başvurularını online gerçekleştirebilecek.

Sarıyer Belediyesi’nin her yıl hayata geçirdiği yaz spor okulları bu yıl da yüzlerce çocuğaeğitim vermeye hazır. Cimnastik, yüzme, voleybol, basketbol, futbol, kız futbol, karate, judo, badminton, atletizm, kano ve okçuluk branşları olmak üzere toplamda 12 branşta hizmet verecek olan yaz spor okullarına başvurular3-7 Haziran tarihleri arasında www.sariyer.bel.tr adresi üzerinden online yapılabilecek.

Ea505E67 D8Aa 4C2D B809 B0Fc5Bf3A126

Yüzme branşında başvuru yapanlar, sağlık raporu için Sarıyer Belediyesi çağrı merkezi aracılığıyla (444 1 722) Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden,Ayazağa Mahallesi’ndenbaşvuru yapacaklar olanlarsaSarıyerBelediyesi Ayazağa Halk Sağlığı Merkezi’nde randevu alarak tahlillerini ücretsiz olarak yapabilecek. Online kayıt işlemleri sırasında diğer belgelerle birlikte sağlık merkezlerinden alınan raporlar da sisteme yüklenecek. Sarıyer’de ikamet etmesi şartıyla yaz spor okullarına gelmek isteyen çocuklar tek branşa başvuru yapabilecek. Başvurular kontenjanla sınırlı olacak. Yüzme, futbol, basketbol, voleybol branşlarında servis ile ücretsiz ulaşım desteği sağlanacak.

35160879 4Cb2 46Ba 9551 E105E3564448

Cimnastik için başvuru yapan 5-7 yaş grubu çocuklar ÇayırbaşıM.Sedat Özsoy Stadı Antreman Salonu, diğer tüm branşlarda başvuru yapan  7-14 yaş grubu çocuklar yüzme için SarfitPolifon Spor Tesisleri, Sarfit Huzur Spor Tesisleri (Ayazağa), basketbol için Mustafa Yener Spor Salonu, futbol için Çayırbaşı M. Sedat Özsoy Stadı Antreman Salonu, kız futbol için Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Halı Sahası, Yusuf Ziya Öniş Stadyumu Antrenman Salonu, judo için Çayırbaşı M. Sedat Özsoy Stadı, badminton için Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Halı Sahası, atletizm için Enka Sadi Gülçelik Spor Tesisi Atletizm Pisti, kano için Sarıyer Belediyesi Su Sporları Merkezi, okçuluk için Mustafa Yener Spor Salonu’nda eğitim görecekler.

Editör: Levent Pehlivanoğlu