Sarıyer Maden Mahallesi muhtarlığına aday olduğunu açıklayan ve girişimciliği ile dikkat çeken Gülten Süt, "Mahallemize bir kadın eli değecek; mahallemize hizmet vereceğiz ve mevcut eksiklikleri gidermek için gayretli olacağız” Dedi.

Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’nu ziyaret eden Maden Mahallesi Muhtar Adayı Gülten Süt, Maden Mahallesi'nde 37 yıldır ikamet ettiğini belirterek, "Mahallemizin sorunlarını biliyorum. Sosyal statüsünü iyi analiz ettim. İkamet etmiş olduğum günden bu güne kadar her zaman halkımızın içinde olduk; onlarla bütünleştik; sorunlarını dinledim; sevinçlerine ortak oldum. Çevremde oluşan beklenti; hizmet yapacağıma olan inancım; mahalle halkımız isteği ile muhtarlığa adaylığımı koydum. Amacım; mahallemizin sorunlarını çözmek; insanlara ve mahalle halkımıza hizmet etmektir. İstiyorum ki mahallemize bir kadın eli değsin." dedi.

GÜÇLÜ BİR EKİBİMİZ VAR

Muhtarlık yoluna çıkarken hiçbir zümrenin, hiçbir oluşumun, hiçbir siyasi iradenin desteği ile yola çıkmadığını, sadece mahalle sakinlerinin desteğine ihtiyacının olduğunu belirten Gülten Süt, “Ben kendime ve mahalle sakinlerime güveniyorum ve bu yüzden yola çıktım. Güçlü bir ekibimiz var. Mahallenin en ince ayrıntısına kadar sorunlarına hakim. Bu sorunları çözmek için gece-gündüz demeden çalışacağız. Bizim amacımız, devletin ilgili kurumlarıyla mahalle halkı arasında köprü oluşturmak; en güzel hizmeti en kısa zamanda mahallemize kazandırmaktır. Ben sadece mahallemin temsilcisiyim, sessiz çoğunluğun sesiyim; hizmet sevdalısıyım" dedi.

gülten-süt-sariyer

“GERÇEK MAĞDURLARIN YANINDA OLACAĞIM”

Gülten Süt, "En önemli hedeflerimden biri; mutlak suretle mahallemizde bulunan yardıma muhtaç, gerçek ihtiyaç sahibi aileleri tespit edeceğim ve bu ailelerin mağduriyetini gidermek için bütün imkânları seferber edeceğim. Mağdurun, mazlumun, garibanın, haksızlığa uğramış insanın yanında bu güne kadar hep oldum; muhtar seçildiğim takdirde de kurumsal olarak yanında olacağım. Muhtarlık, devletin ilgili kurumlarıyla vatandaşlar arasında önemli bir köprüdür. Ben bu köprüyü en güzel şekilde kurmaya ve hizmet vermeye adayım."

'GENÇLER, GELECEĞİMİZDİR'

Gülten Süt, "Biz, iş olsun diye asla muhtarlığa aday olmadık. Hedeflerimiz var. Bunlardan biri de; gençlerimize sahip çıkmaktır. Bu amaçla, muhtar adayı ötesinde dört çocuklu bir anne olarak bu gün gençliğine sahip çıkmayan, yarın geleceğinden endişe duymalıdır. Gençlerimizin kötü alışkanlıklara kaymaması için Sarıyer polisi koordineli olarak ciddi tedbirler düşünüyorum. Mahallemizin ormanlık alana yakın kısımlarında önlemlerin en üst düzeyde alınması için gayret göstereceğim. Devletin kurumlarıyla iş birliği içinde sağlamak için çalışacağım." 

‘TOPLANTILAR YAPACAĞIM’.

Mahalleyi mahalle halkı ile birlikte yöneteceğini belirten Gülten Süt, “Mahalleyi, mahalle halkımızla birlikte yöneteceğiz. Her ay düzenli bir toplantı yapacağım. Burada verdiğimiz hizmetleri anlatacağız; eksik olanları tespit edeceğiz ve hizmetin en güzelinin mahallemize gelmesi için mahalle halkımızla birlikte çalışacağız. Ekibimizi de bu yönde kurdum. Mahallemizin her köşesini temsil edecek güzel bir ekibimiz var. Bu ekibimizle birlikte mahallemizi yöneteceğiz." 

‘MUHTARLIĞA KADIN ELİ YAKIŞIR’

Muhtarlıkla daha çok kadınların içli-dışlı olduğunu belirten Gülten Süt, "Sarıyer’imizde var olan kadın muhtarlarımızın hizmetleri ortada. Bu anlamda muhtarlığa bir kadın eli yakışır. Mevcut muhtarımız güzel hizmetlerde bulundu. Aday olduğum mahallem adına kendisine teşekkür ederiz. Bundan sonra da bir kadın elinin mahallemize yakışacağını düşünüyorum. Bu yüzden aday oldum. Bunların takipçisi olmak; sorunlarına çözüm yolları bulmak benim en önemli görevlerimden biri olacaktır” dedi. 

Editör: Levent Pehlivanoğlu