Gelecek Partisi Konya'da düzenlenen programda Genel Başkan Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi'ne katılan bin 500 kişiye rozet taktı.

Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı’nda düzenlenen programa Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve çok sayıda partili katıldı. Başkan Davutoğlu, partiye katılan bin 500 üyeye rozet taktı.  Programda konuşan Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu, iktidar partisinin kadrolarını “O günden bugüne hallerini değiştirmeyenler, yeni bir hale bürünemeyenler yolsuzluklara bürünmüş, Hazreti Mevlana ahlakından kopmuş olanlar ülkeyi kendileriyle birlikte bir izmihlale götürdüler” diyerek sert eleştirilerde bulundu. Kendi döneminde Türkiye ekonomisinin dünyanın en büyük 16’ıncı ekonomisi olduğunu hatırlatan Davutoğlu, “Şu anda Türk ekonomisi dünyanın en büyük krizlerini yaşayan ekonomi olarak görülüyor. 2016 yılında dünyanın en büyük 16'ncı ekonomisi olarak teslim ettiğimiz ülkemizi, bugün dünyanın 22’inci ekonomisi haline düşürdüler ve tekrar tekrar düşürmeye devam ediyorlar” dedi.

ahmet-davutoğlu-gelecek-partisi-konya

“SEVGİ TOHUMLARI EKMEYE GELDİK”

Davutoğlu konuşmasında şunları kaydetti; “O gün ülkeyi sağcı ve solcu diye, Türk-Kürt diye, Sünni-Alevi diye bölenler bugün de iktidar da oturarak, Türkiye'yi kutuplaştıran, ötekileştirerek bölmeye çalışıyorlar. İstiyorlar ki Türkiye bir çatışma iklimine girsin. İstiyorlar ki seçime giderken kardeş kardeşe yan gözle baksın. İstiyorlar ki öfkeyle sokaklar dolsun ve istiyorlar ki seçim iki kutup halinde cereyan etsin. İşte bizler bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasına sevgi tohumları ekmeye geldik. Biz sadece ve sadece milleti birleştirmek, bütünleştirmek, kardeşliği egemen kılmak için yola çıktık.”