'19 Eylül Gaziler Günü' Sarıyer Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı.

sariyer-gazileri-sariyer-posta-1

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazi' unvanının verilmesinin yıldönümü olan '19 Eylül Gaziler Günü' dolayısıyla Sarıyer Cumhuriyet Meydanı’da Atatürk Büstüne çelenklerin sunulması ile başlayan program, saygı duruşunda ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Törene; Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Garnizon Komutanı, siyasi partilerin ilçe başkanları ve temsilcileri, muhtarlar, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, gaziler, İlçe Kurum Müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

F6YLY2mXcAAid77

“ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Çelenk bırakma töreni sonrasında gaziler adına kısa bir konuşma yapan Gazi Hüseyin Kızıltuğ, “19 Eylül, tüm gazilerin cesaret ve fedakârlığının taçlandığı bir gündür. Vatanımızın parçalanmasına, birlik ve beraberliğimizin bozulmasına ne biz ne de bizden sonraki nesiller asla müsaade etmeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; ebediyete intikal etmiş bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, bütün gazilerin ‘Gaziler Günü'nü kutluyorum" dedi.

sariyer-gazileri-sariyer-posta

Sarıyer Posta