24. dönem (2011-2015) CHP İstanbul Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi olarak TBMM’de görev yapan iş insanı Faik Tunay,  gazetemize ziyarette bulundu.

Sarıyer Posta İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu, Tunay’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Samimi ortamda gerçekleşen görüşmede, yaklaşan yerel seçim üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Tunay ziyaret sonrası şunları söyledi, “Gazeteci değerli dostum Pehlivanoğlu ile uzun bir aradan sonra ziyaret ederek eski günleri yad ettik ve keyifli bir sohbet oldu.  Sarıyer Posta’ya misafirperveliğinden dolayı teşekkür ederim” dedi. 

KISACA FAİK TUNAY KİMDİR?

1999 yılında Anavatan Partisi Beşiktaş İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliğiyle siyasete atılmış, 2002 yılında İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı ve İstanbul İl Ana Kademe Yöneticiliği görevine getirilmiştir. Haziran 2011 genel seçimlerde CHP İstanbul Milletvekili olarak seçilmiş ve şu anda Rumeli ve Balkan Türkleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzonspor Kongre üyesi olarak rol almaktadır.

6 Mart 2022 tarihinde düzenlenen Demokrat Parti 14. Olağan Kurultayı sonrasında Basın Propaganda İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.

5 Yabancı dil bilen İş İnsanı Tunay, Evli 1 çocuk babasıdır.

Editör: Levent Pehlivanoğlu