Hayatımızın büyük bir bölümünü geçirmiş olduğumuz evler içerisinde eşyaların olmadığını düşündüğümüzde herhangi bir anlam ifade etmeyecektir.

Eşyasız bir ev ruhsuz bir insana benzer.Bir evi yuva yapan içerisinde bulunan eşyalardır. Her eşya bir amaç doğrultusunda üretilmiş ve bu amaca hizmet etmektedir. Rahat ve konforlu sıcak bir yuvanın en büyük gereksinimi dekorasyon ve kullanım açısından insan hayatını kolaylaştırır.Bu ürünler taşınma esnasında en özel şekilde paketlenerek taşınmalıdır. Eşyaların güvenli bir şekilde yeni yerlerine taşınarak kullanıma hazır hale getirilmesi birçok işlemin yerine getirilmesi ile mümkündür. Tek başına üstesinden gelemeyeceğimiz kadar büyük olan bu işlemler yardım almayı gerektirir.

Nakliyat Firması Seçimi

Taşınmak isteyen kişilere araştırdığı konulardan en önemlisi doğru evden eve nakliyat firmasının seçilmesidir. Günümüzde bu hizmeti sunan birçok firmanın bulunması insanların kafasında karışıklığa neden olmaktadır. Ancak bazı kriterler göz önünde bulundurularak doğru firma seçimi kolay şekilde yapılabilir. Bu kriterler arasında, tercih edilecek firmanın, daha önce kurmuş olduğu hizmetler ile ilgili geri dönüşlerinin değerlendirilmesi olacaktır. Hizmet verdiği kişilerden sürekli olarak olumsuz geri dönüş alan firmalar sizin eşyalarınızı da doğru bir şekilde taşımayacaktır.

Vermiş olduğu hizmetlerde sürekli olumlu geri dönüşler alan ve olumlu değerlendirilen firmalar profesyonel şekilde sizlere de hizmet vereceklerdir. Ayrıca tercih edilecek firmanın ilgili resmi kurumlar tarafından gerekli yasal izinlere sahip olması, vermiş olduğu hizmetlerin sigorta kapsamında sunulması, karşılaşma ihtimaliniz bulunan olumsuzlukları ortadan kaldıracaktır. Taşınma sözleşmesi yapan,sunacağı hizmet ile ilgili her noktada sizleri bilgilendiren nakliyat firmaları tercih edilmelidir. Ev taşıma sırasında oluşabilecek kaza ve yangın durumlarına karşı sigortalı taşıma sizlerin maddi kayıp yaşamanızın önüne geçecektir.

Taşınma Zamanının Belirlenmesi

İstanbul evden eve nakliyat hizmeti satın almadan önce taşınma günü ve saatinin önceden belirlenmesi gerekir. Bu sayede nakliyat firmaları da kendi programlarını bu doğrultuda yaparak sorunsuz taşınmanızı sağlayacaklar. Taşıma günü belirlerken hava durumuna mutlaka bakılmalıdır.Yağmurlu veya karlı havalarda taşınmak sizin için ciddi sorunlar ortaya çıkaracaktır. Taşınma günü uygun hava koşullarının bulunmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca insanların yoğun olarak taşındığı hafta sonları veya resmi tatillerde taşınmak nakliyat firmasının aynı gün birden fazla kişi hizmet vermek zorunda kalmasına neden olur. Böyle durumlarda nakliyat firmaları hızlı hareket ettiği için özensiz hizmet verme ihtimali ortaya çıkabilir. Taşınma zamanı soğuk ve sıcağın çok etkili olmadığı sonbahar aylarında yapıldığında daha kolay olacaktır.

Aboneliklerin İptal Edilmesi

Evini taşımak isteyen kişiler eski evin elektrik, su ve doğal gaz gibi aboneliklerini mutlaka iptal ettirmelidir. İptal edilmeyen abonelikler sonrasında karşınıza borç çıkma ihtimali çok yüksektir. Taşınacağınız yeni evi aboneliklerini üzerinize aldıktan sonra eski evin abonelikleri iptal edilerek sorunsuz taşınma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Taşıma Planının Yapılması

Taşınacağız yeni evin boya, badana, tadilat gibi işlemleri yerine getirilerek bütün engeller ortadan kaldırılmalıdır. Bu sayede taşındığınız yeni eviniz de normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Taşınma işlemlerinin kesinleşmesinden sonra gereksiz ve kullanmadığınız eşyaların atılması, ihtiyaç sahiplerine verilmesi veya satılması taşınma işlemlerini daha kolay hale getirecektir. Taşınma öncesinde az kullanılan eşyaların paketlenmesi, toparlanma işlemlerinin zamana yayılması, taşınmanızı daha kolay hale getirecektir.

Doğru Paketleme

Nakliyat hizmetlerinde ortaya çıkan en büyük olumsuzluklardan bir tanesi eşyaların yanlış taşınmasından kaynaklı zarar görmesidir. Bu durumun ortadan kaldırılabilmesi için paketleme ve ambalajlama işlemlerini doğru materyaller kullanarak yerine getirmek gerekir. Özellikle uzun mesafe şehirlerarası nakliyat hizmetlerinde eşyaların araca düzgün bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Engebeli yollarda eşyaların araç içerisinde zarar görmemesi için kaliteli ve darbeyi emen malzeme ile düzgün sarılması gerekir. Beyaz eşya ve elektronik eşyaların mutlaka köpük kullanılarak veya hava dolu özel yalıtım poşetleri kullanılarak sarılması gerekir. Tek başına taşındığında zarar görebilecek mobilya gibi büyük eşyaların demonte hale getirildikten sonra uygun ambalaj malzemesi ile sarılarak taşınması gerekir. Evden eve nakliyat işlemleri baştan sona özenle yerine getirildiğinde herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Sigortalı Ve Asansörlü Nakliyat

Taşınmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir başka husus ise ne hizmet alacağıdır. Nakliyat firmasının bu işlemleri sigorta kapsamında yerine getirmesidir. Evden eve nakliye alanında uzman firmalar tarafından yerine getirilmesi önemlidir. Eşyaların nakliyat kaynaklı zarar görmesi durumunda sigortalı taşıma yapıldığı için maddi kayıplarınız sizlere ödenmektedir. Günümüzde dikey yapılaşmanın hızla artması ile beraber yüksek binalarda nakliyat ihtiyacına son model teknolojiye sahip yük asansörleri kullanılarak yerine getirilmektedir.

İstanbul asansörlü evden eve nakliyat hizmeti veren birçok firma tecrübeli ve eğitimli personeli ile hizmet sunmaktadır. Yük asansörü kullanabilmek için belli eğitimleri ve sertifikalara sahip olmak gerekir.Aksi halde en ufak bir hata telafisi mümkün olmayan sonuçların ortaya çıkmasına neden olur. Taşıma personelinin tecrübeli ve yeteri kadar fiziki güce sahip olması,nakliyat hizmet verilirken kolaylıkla yerine getirilmesini sağlamaktadır. Asansör kullanımı sayesinde bina merdivenlerinden eşyaları çıkarmak yerine dışarıdan eşyaların taşınacağı dairenin balkon ve uygun penceresine yanaştırılan asansör eşyaların taşıma aracından doğrudan evin içini taşınmasını sağlayacaktır. Bu sayede eşyalarınız da hasar oluşumu minimum seviyelere inecektir. Profesyonel hizmet almak isteyen kişiler https://www.kozcuogluevdenevenakliyat.com adresini ziyaret ederek bu hizmetlere ulaşabilirler.

Kozcuoğlu Evden Eve Nakliyat LTD ŞTİ

Şirket Yetkilisi: Fırat ULUÇ

Telefon:0216 494 5337