İç çamaşırı seçimi erkek, kadın ve çocuk ayırt etmeksizin oldukça önemli bir etkendir. Hem iç çamaşır seçecek olan kişinin rahat etmesi hem de sağlık açısından bu seçimler yapılırken gerekli özen gösterilmelidir.

Tüm iç çamaşırı tercihleri yaşa ve cinsiyete göre değişiklik gösterirken bunun yanında boy, kilo ve vücut hatları da iç çamaşırı seçiminde dikkat edilmesi gereken hususların başında yer alır. Bir iç çamaşırı alışverişi sırasında kişiler vücut analizlerini iyi yaparak en doğru iç çamaşırını kolayca seçebilir. Yanlış bir çamaşır seçimi kişileri rahatsız edecek ve vücut olarak belirli bir tepki ile karşılaşacaktır.

ERKEK NASIL İÇ GİYİM MODELLERİ TERCİH ETMELİ?

Doğru bir erkek iç çamaşırı tercihleri her daim giyilen kıyafetleri iyi gösterirken, sağlığı da tamamı ile destekler. Genellikle erkekler iç giyimde boxer ve slip külot modelleri tercih eder. Tamamen kişisel seçim ve kullanım amacına bağlı olarak erkek tercihi ve rahatlığı söz önüne alınarak seçilen erkek iç çamaşırı ürünleri hareket kolaylığı sağlama konusunda esnek olmalıdır. Özellikle biraz kilolu ve bacakları kalın ve sürtünme etkisi yaratacak bir alt fiziğe sahip olan erkekler boxer giyimleri sırasında zorlanabilir, gün boyu kendisini rahatsız hissedebilir. Bu fiziğe sahip erkekler baksır giydiklerinde, bacaklar fazla sıkışacak ve boxer ile hareket etmek eziyet haline gelecektir. Slipler tamamen bu durumundan farklı olarak tamamen giyilmeye ve tercih edilmeye bağlı olarak içerisinde rahat edilebilecek bir erkek iç çamaşırı olabileceği gibi, bu durum dışında kendisini rahatsız hisseden erkeklerde olabilir. 

erkek-camasir (1)

ERKEKLERDE SAĞLIKLI İÇ GİYİM NASIL OLMALI?

Erkek iç giyim kıyafetleri seçilirken genellikle erkekler doğru kumaş ve rahat bir iç çamaşır seçimi yapmaktansa direkt renklere özen göstererek iç çamaşırı seçimine yönelir. Bu seçilen erkek iç çamaşırı ürünleri üç ana soruna yol açabilir. Bunlar; cinsel sorunlar ve hastalıklar, fiziksel sorunlar, üreme sağlığı sorunları.

Olmak üzere çeşitli olumsuz sağlıksal etkilere yol açabiliyor. Bunun yanı sıra yanlış iç çamaşırı seçimleri nedeni ile ortaya çıkan belli başlı cilt sorunları meydana gelir. İç çamaşırı kumaşları cilt tahrişlerine ve birtakım alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Herkesin cilt yapısı ne kadar farklı olursa olsun özellikle ciltte tahrişe neden olan bazı kumaş türleri vardır: polyester, kauçuk, suni ipek. Genellikle cilt tahrişlerinin görüldüğü kumaşlar içerisinde yer alır. Tam bir nefes alma işlemini engelleyen bu kumaş türleri terin buharlaşmasına mani olurken, bu teri tek bir noktaya hapis eder ve tahrişe sebebiyet verir. Erkek sağlığı için en iyi erkek iç çamaşırı seçiminde dikkat edilecek belli başlı özellikler bulunur. Bunlar; Serin Tutacak Bir Kumaş Türü, Testis Destekli Bir Erkek İç Giyim Modeli, Nem Emici İçerikli Elyaf Tercih Edilen İç Çamaşırı, Doğal Elyaflı ve Tamamen Cilde Uyumlu Kumaş Türü.

Bu seçimler esas alınarak erkek iç çamaşırı seçimleri yapılırsa erkeklerin rahat edebileceği iç çamaşırları seçilmiş olur. İç giyim ürünleri arasında tutku iç giyim gibi adını duyurmuş olan iç giyim markaları bu kumaş türlerine dikkat ederek üretim yapan firmalar içerisinde yer alır. 

erkek-camasir (2)

ERKEK İÇ GİYİMDE KUMAŞ SEÇİMİ

Özelliklerine sahip iç çamaşırı seçimi erkeklerin en rahat edebileceği ürünlere ulaşması adına önemlidir. İç çamaşırları süper yumuşak bir kumaştan üretilmelidir. Kumaş türü kesinlikle süprem kumaş olarak belirlenmelidir. Polyamid yahut naylon olarak bilinen kumaş türü aşırı derecede kuvvetli bir nem emicilik gösterirken bu da terin cildi tahrişe sebebiyet vermeden daha hızlı buharlaşmasına yardımcı olur. Pamuklu erkek iç çamaşırı yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu açıdan oldukça rahat hissettirir. Sağlık açısından sıklıkla boxer ve slip külot üretimi aşamasında kullanılan kumaş Modal'dır. Modal, kayın ağacından üretilmiş olan aşırı yumuşak ve rahat bir kumaş türüdür. Hafif ipeksi bir yapıya sahip bu kumaş kullanılarak üretilmiş iç çamaşırları, büzülmeye ve neme karşı aşırı dayanıklı yapıdadır.

BOXER GİYMENİN DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

Sperm kalitesi ve sağlığı açısından bakıldığında dar bir kalıpta üretilen boxer türü iç çamaşırları genellikle testisleri sıkabilecek bir yapıda ise sperm üretimini düşürebilir durumdadır. Ancak doğru şekilde seçilen boxer iç giyim ürünleri bu özelliklerin ortaya çıkmasına engel olur. Erkek iç çamaşırı seçimleri sağlık sorunlarının önüne geçmek adına da doğru bir şekilde seçilmelidir. Bu noktada hepsinerakip.com kaliteli ve indirimli iç çamaşırları ürünlerini kendi sitesi içerisinde doğru ve kaliteli bir iç çamaşırı seçmek isteyen kişiler için hizmete sunuyor.