Siyasetçi ve iş insanı Erhan Vergili, sosyal medya üzerinden Sarıyer Belediyesi başta olmak üzere ilgili kurumlara çağrıda bulundu. Sarıyer’deki bazı iskelelerin ulaşım faaliyetinin askıya alınıp özel işletmelere restaurant olarak hizmet vermesine tepki gösteren Vergili, iskelelerin yeniden deniz ulaşımına açılması gerektiğini söyledi.

Sarıyer’in tanınan ve sevilen simalarından Erhan Vergili, ilçenin sorunlarını ve vatandaşların taleplerini gündeme getirmeye devam ediyor.

SOSYAL BELEDİYECİLİK VURGUSU

Vergili iskelelerin, deniz ulaşım faaliyetinin sona erdirilip restaurant olarak kullanılmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Rumeli Hisarı’nı emsal gösteren Vergili, Sarıyer’deki tarihi iskelelerin amacına ve ruhuna uygun şekilde restore edilip Sarıyerlilerin ve İstanbulluların hizmetine sunulması konusunda yetkililere çağrıda bulundu.

Vergili, Sarıyer’in gerçek anlamda sosyal belediyecilikle tanışması gerektiğini söyledi. Vergili’nin bu çağrısı Sarıyerliler tarafından takdirle karşılanırken, sosyal medyada büyük beğeni topladı.