Partisinin grup toplantısında yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yolunu şaşıranları ya ıslah ya da tasfiye edeceğiz” dedi.

AK Parti grup toplantısında konuşan Erdoğan, yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkanı adayı olmak isteyenlere önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Doğrudan milletin kendisine hakaret eden CHP kafası 31 Mart’ta hak ettiği dersi bir kez daha sandıkta alacaktır. Türkiye’yi eski karanlık günlerine döndürmek isteyenler kendi karanlıklarında kaybolup gidecekler.  Kaybettikleri mevzileri kazanmak için yeni taktikler üretecek kabiliyeti olmayanlar eski usul yöntemleri tedavüle sokuyor. Yolunu şaşıranları ya ıslah ya tasfiye edeceğiz.

“Aday olmadım diye sırtını dönen AK Partili değildir”

Siyasetin her kademesi bizler için bir hizmet vasıtasıdır. Adaylık mücadelesi de bu hizmeti kimin daha iyi yapacağının yarışıdır. Bir göreve kimi zaman 2, kimi zaman 12, kimi zaman çok daha fazla kişi talip oluyor. Aday gösterildiği anda diğer arkadaşlarımız onun arkasında saf tutar. Her kim ki ben aday gösterilmedim diyerek partimize sırtını dönüyor hatta kendine başka mecralar arıyorsa o kişi hiçbir zaman AK Partili olmamış demektir. Her kim ki benim istediğim kişi aday gösterilmedi diye benzer tavırlara giriyorsa zaten yanlış yerdedir. Aday olurken 3 dönem orada görev yaparken her şey iyi de aday yapılmadığın zaman neden bozuluyorsun? Bu partide hiç kimsenin ben deme hakkı yoktur.

“Üzerinde şaibe olan ikaz beklemeden çıkmalı”

Aday olurken 3 dönem orada görev yaparken her şey iyi de aday yapılmadığın zaman neden bozuluyorsun? Bu partide hiç kimsenin ben deme hakkı yoktur. AK Parti, biz partisidir. Üzerinde en küçük şaibe olan kimseden ikaz beklemeden bu kapıdan çıkmalıdır.”