CHP 38. Olağan Kurultayı'nda Özgür Özel'in Genel Başkan seçilmesinin ardından gözler yerel seçimler siyasi hareketlilik hız kazandı.

Sarıyer’in sevilen siması Dr. Cengiz Alp, Sarıyer Belediye Başkanlığı için aday adalığı müracaatını yaptı.

cengiz-alp-sariyer-posta-8

Büyükdere’de bulunan CHP parti binasına eşi Aycan Alp ile birlikte gelen Cengiz Alp, konuşmasında ön seçim vurgusu yaptı. Alp çifti, aday adalık başvurusuna, “25 Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle yakalarında ki mor kurdele dikkat çekti.

eb29f5df-8b3e-4671-951d-794abaa3c64c

Partililere seslenen Dr. Cengiz Alp, “Belediye başkanlığı aday adaylığı için uzun süreden beri beni tanıyan yakın çevrem ile siyaset dünyasından çok sayıda kişinin manevi baskısını üzerimde hissettim. Tarafıma gösterilen ilgi ve yaşadığım şehrin insanlarına karşı olan sorumluluk duygum, aday adaylığı düşüncemin netleşmesinde önemli etken oldu” dedi.

“PARTİ İÇİ DEMOKRASİYİ SAVUNDUM”

Alp, “2024 Mart ayında yapılacak bu seçimin adını eğilim yoklaması ön seçim bunun adına ne derseniz diyin ben bunun için hep hazırlandım. Siyasete girdiğim günden beri hep parti içi demokrasiyi savundum.” dedi

“ADAY GÖSTERİLİRSEM SARIYER’DE OY ORANINI ARTTIRIRIM”

Yerel seçimler öncesi tüm aday adaylarına başarılar dileyen Dr. Cengiz Alp, “İnşallah parti içi demokrasi adına eğilim yoklaması olur ve çıkacak sonuçla herkes için hayırlı olur.  Partililerin tercihi ile ben çıkarsam aday gösterilirsem Sarıyer’de oy oranını arttırarak büyükşehir belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun farklı seçilmesinde katkımız olur” diyerek dikkat çekti.

cengiz-alp-sariyer

Yerel basına seslenen Alp, “Belediye başkanı olursam sakın beni övücü haber yapmayın, Kişisel haklarıma girmeden, beni eleştirin bundan faydalanırım ve sizin haklarınızı da sonuna kadar savunurum” dedi.

Editör: Levent Pehlivanoğlu