Sarıyer’in sevilen siyasetçilerinden Doktor Cengiz Alp, Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.7 ve 7.5 büyüklüğündeki iki depremin ardından Malatya’da yaşayan ve enkaz altında kalan ablası Güllü Tunçer’in ve eşi Dr. Ali Ekrem Tunçer’in vefat haberiyle sarsıldı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde sabah saat 04:17’de 7.7, saat 13:24’te Elbistan ilçesinde ise 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. 10 kentte hasara neden olan depremler sonrasında binalar çöktü, çok sayıda kişi yaşamını yitirdi. Sarıyer’in sevilen siyasetçilerinden Doktor Cengiz Alp de, bu iki yaşanan depremle birlikte ablası Güllü Tunçer’in ve eşi Dr. Ali Ekrem Tunçer’in enkaz altında olduğu bilgisini aldı. Bir süre haber alınamayan Tunçer ailesinden ilerleyen saatlerde acı haber geldi ve yaşanan depremde enkaz altında kalan Cengiz Alp’in ablası, geçmiş dönem CHP Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Güllü Tunçer’in ve eşi Dr. Ali Ekrem Tunçer’in vefat ettiği öğrenildi.

cengiz-alp-sariyer-posta-haber

Sarıyer Posta ailesi olarak, hayatını kaybeden Doktor Cengiz Alp’in ablası, geçmiş dönem CHP Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Güllü Tunçer’e ve eşi Dr. Ali Ekrem Tunçer’e Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Sarıyer Posta