Doğum sigortası, hamilelik süreci boyunca hem annenin hem de bebeğin sağlığı için haftalık olarak yapılması gereken rutin kontrolleri, hamileliğin gerektirdiği tahlilleri, oluşabilecek komplikasyonları, TORCH taramasını, NST ve ikil tarama testini, sezaryen ya da normal doğuma ait oluşabilecek masrafları karşılayan bir sağlık sigortası çeşididir.

Doğum sigortası, hamilelik süreci boyunca hem annenin hem de bebeğin sağlığı için haftalık olarak yapılması gereken rutin kontrolleri, hamileliğin gerektirdiği tahlilleri, oluşabilecek komplikasyonları, TORCH taramasını, NST ve ikil tarama testini, sezaryen ya da normal doğuma ait oluşabilecek masrafları karşılayan bir sağlık sigortası çeşididir. Bu sigorta çeşidi annenin ve bebeğin sağlık masraflarını karşılamayı amaçlayan bir sigortadır. Ayrıca doğum teminatlı sağlık sigortaları, anne ve bebeğin özel hastanelerden ücretsiz veya uygun fiyata yararlanmasını sağlar.  

Doğum Sigortası Nedir? 

Doğum sigortası, hamilelik sürecinde oluşabilecek komplikasyonları, bu süreçte gerekli ve olması gereken test ve tahlilleri, lohusalık dönemini kapsayan bir sağlık sigortasıdır. Anne ve bebeğin sağlık masraflarını kapsayan bu sağlık sigortası ile hem hamilelik sürecinde hem de doğum süreci boyunca karşılaşılabilecek tüm olası sağlık sorunları temin edilmiş olur.  

Doğum Sigortasının Önemi 

Doğum sigortası oldukça önemli bir sigorta çeşidi olup genellikle ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilen bir sigorta çeşididir. Anne ve bebeğin doğum sürecinde karşılaşabileceği tıbbı maaliyetleri ve riskleri güvence altına alır. Kaliteli sağlık hizmeti sunan bu sigorta türü doğum sonrasında anne ve bebeğin doğum hizmetlerinden en iyi şekilde yaralanmasını sağlar. 

Ayrıca ebeveynler üzerindeki ekonomik yükü azaltarak mali bir güvence sağlar. Doğum sürecinde beklenmedik herhangi bir durum sonucunda oluşabilecek finansal zararı karşılar. Doğum sigortası aynı zamanda geleceği güvence altına alarak yeni doğan bebeğin sağlık durumunu güvence altına alır.  

fdad66aa-bed1-490c-85bb-cb73be887142

Doğum Sigortasının Avantajları 

Doğum sigortasının ebeveynlere sağlamış olduğu pek çok avantaj bulunur. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir: 

  • Hamilelik ve doğum sonrası süreci kapsayarak beklenmedik sağlık sorunlarına ve beraberinde gelen beklenmedik mali yüklere karşı finansal güvence sağlar.  
  • Kişi istediği hastanede tedavi olabilir. Bu şekilde en iyi hastanede en iyi hizmet eşliğinde doğum gerçekleştirilebilir.  
  • Doğum sonrasında bebek sağlığı için check-up yapılarak bebeğin doğduktan sonraki sağlık kontrollerini ve aşılarını kapsayarak geleceğe dair güven verir.  
  • Doğum sigortası, genellikle annenin doğum sonrası sağlık kontrollerini ve ihtiyaç duyduğu tıbbi bakımı kapsayarak bu şekilde, annenin doğum sonrası iyileşmesi ve sağlıklı kalması sağlar.  
  • Ayrıca gelecekteki hamilelikler için de finansal güvence sağlamaktadır.  

Doğum Sigortasıyla Sağlık ve Geleceğe Yatırım 

Hamilelik süreci oldukça endişe verici ve gergin bir süreçtir. Hamilelik süreci ve hamilelik sonrası süreç içerisinde karşılaşılabilecek olası durumlara karşı doğum sigortası ile kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Hamilelik sürecinde yapılması gereken tüm test ve tahliller, doğum sürecinde oluşabilecek durumlar, lohusalık sürecini kapsayarak finansal rahatlama sağlayan doğum sigortası ile geleceğe yatırım yaparak bebeğinizin ve kendinizin sağlığını koruyabilirsiniz.  

Merak edilen bir diğer konular arsında ise fiyat bilgisi yer alır. Doğum sigortası fiyatları sigorta şirketlerine bağlı olarak değişebilmektedir. 

Magdeburger Sigorta, anne adaylarının sağlık ihtiyaçlarına güvence sağlamak için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası 10’lu Paket içinde Doğum Teminatı sunmaktadır. Bu teminat sayesinde, geniş bir Network ve Eko Network seçeneği ile sigortalılarımız, kendi ihtiyaçlarına en uygun sağlık ağına erişebilirler. Doğum Teminatı eklemek için bekleme süresi olmamakla birlikte, poliçenin geçerli olması için poliçeyi satın alırken hamile olunmamış olması gerekmektedir. Doğum Teminatı Kapsamı içinde rutin gebelik kontrolleri, normal doğum ve sezaryen işlemleri ile oda ve refakatçi masrafları gibi birçok önemli hizmet sunulmaktadır. Daha fazla bilgi için Magdeburger Sigorta'nın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.