“Bu pazar seçim olsa Deva Hazır” sloganıyla Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşecek kongre öncesi İlçe Başkanı Av. Bilal Çelik, Sarıyerlileri demokrasi şölenine davet etti.

Başkan Çelik, DEVA Partisi olarak hızlı bir çıkış yaptıklarına dikkat çekerek, “Ülkenin geleceği ile ilgili güzel planlarımız var. Ekonomik, hukukun üstünlüğü, eşitlik, özgürlük anlamında çalışmalar yapıyoruz. İlçe teşkilatı olarak ilçenin her bir köşesinde saha çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Sosyal sorumluluk projeleri adı altında projeler yapıyoruz. Halkımızı dinlerken onların sıkıntı ve istekleriyle ilgili çalışmalarda ön planda olmak istiyoruz. Beraber yol yürüdüğümüz çalışma Arkadaşlarım, canla başla çalışıyorlar. Geniş bir alana dağılmış durumdayız. Geleceğimiz için güzel çalışmalara hep beraber imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Bilal Çelik kimdir ?

10 Kasım 1984 Şanlıurfa doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamladı. 2010 yılında hukuk fakültesinden mezun olan Avukat Bilal ÇELİK birçok ticari oluşuma kurucu ortaklıklar yapmanın yanında dernek ve vakıfların kuruluşlarında da önemli rol oynamıştır.

2010 yılından bu yana avukatlık tecrübesi yanında birçok ticari faaliyette bulunmaya da devam etmektedir. Kaleme aldığı ve yayımladığı 650 ye yakın hukuki makalesi bulunan avukat son olarak “Mirasta vasiyetname” adı altında kitap hazırlamış ve basıma geçilmiştir. Emel Farah adında 7 yaşında (2015) kızı olan Avukat Bilal Çelik kız çocuğu babası olduktan sonra özellikle kadın cinayetlerinde bir ücret talep etmeden gönüllü hizmetler sunarak adından sıkça söz ettirmiştir.

Geçtiğimiz günlerde (26 Ekim 2021) Ali Babacan’ın genel başkanı ve kurucusu olduğu Deva Partisi Sarıyer Kurucu İlçe Başkanı olarak ataması yapılan Avukat Bilal Çelik mazbatasını genel başkandan aldı. Deva Partisi İstanbul İl delegesi olan Çelik, siyasi hayatına Demokrasi ve Atılım Partisi çatısı altında Sarıyer ilçe başkanı olarak başlamıştır.