ÇGST'de yüz yüze ve eşanlı olarak çevrimiçi atölyeleri,  Moda ve Levent şubelerinde çalışmalarına başladı.

ÇGST - Çocuk Genç Sanat Tiyatro Nedir?

ÇGST, Çocuk ve gençlere yönelik projeler geliştiren bir sosyal girişimdir. 5-17+ yaşlarında farklı gruplarda çocuklar ve gençler için tiyatro merkezli sanat programları hazırlayan bir gelişim platformudur. Çalışmalar tiyatro disiplinini merkez alır. Tiyatroya hizmet eden diğer disiplinlerle işbirliği yapar. Çocuklar ve gençler için sanatı bir araç olarak kullanarak; estetik algı, direnç, farkındalık, beden farkındalığı, yaratıcılık, kişisel özellikler ve sosyal beceriler üzerinden ilerleyerek projeler üretir ve uygular.

90009b68-78bc-4b42-b2b6-56d8cf334822

ÇGST bünyesindeki iki program da farklı olan, farklı özelliklerle doğmuş ya da gelişim süreçlerinde farklılıklar oluşmuş çocuklar ve gençler için planlanmıştır. PENCERE otizm, HEP ÇOK HİÇ ise down sendromu tanılı çocuk ve gençlerin farklı olan ve farklı gelişen başka tanılar almış, gruba uygun handikaplı yaşıtları ve "buddy" yaşdaşlarıyla sürdürdükleri yaşantı odaklı bir sanat programıdır.

ÇGST'deki her çocuk ve genç farklılıklarla tanışır, hem hal olur, zenginleşir, kavrayışı değişir, anlayışlı olur. Bir çatı kurar size tiyatro, o çatının altında beslenir, büyür, donanımlı, vicdanlı, iyi insanlar olursunuz.

ÇGST’ de çocuklar ve gençler Sahne, Oyunculuk, Müzik, Dans, Dublaj, Diksiyon, Görsel Tasarım üzerine atölyelere katılırlar. İşte tam da bu yüzden ÇGST Multidisipliner bir çalışma programı yürütür. Tiyatro çalışırken tüm yan disiplinler öğrenme programınızın bir parçası olur.

Tiyatro Atölyeleri yaş aralıklarına göre: Tiyatro Oyun Grubu, Tiyatro Başlangıç, Tiyatro Başlangıç, İleri Tiyatro I, İleri Tiyatro II olmak üzere gruplara olarak hizmet veriliyor.  

www.cgst.online  @cocukgenctiyatro [email protected]

İletişim: 0539 655 25 63

c8b51d24-feaf-4786-b5cf-bad0fe87a255