Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat, aday adaylığı başvuruların tamamlanmasının ardından Sarıyer Posta’ya konuştu. Kubat, “Başvuru sayısı bizi memnun etti. Yerel seçim sonunda Sarıyer’de CHP bayrağını yeniden dalgalandıracağız” dedi.

ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ TAMAMLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye meclis üyeliği ve belediye başkan aday adaylığı başvuruları 5 Aralık Salı günü itibariyle tamamlandı. Sarıyer’imizde belediye başkan aday adaylığı için 15 aday adayımız başvuru yaptı. Belediye meclis üyesi aday adaylığı için ise 115 kişi başvurdu.

BAŞVURU SAYISI 2019’A GÖRE FAZLA

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek seçimler için Sarıyer’de yapılan adaylık başvuru memnuniyet verici olduğunu belirten Kubat, “Bu veriler, 2019 yılında yapılan başvuru sayısından daha fazla. Partimizin ikinci yüzyılında belediye başkanlıkları ve meclis üyelikleri için talebin yüksek olması umut veriyor. İlçe yönetimimiz ve mahalle örgütlerimizle birlikte adaylaşma süreci sonrası  saha çalışmalarına hız verecek ve yerel seçimlerde Sarıyer’de Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını yeniden dalgalandıracağız.”

EN BÜYÜK GARANTÖR CHP ÖRGÜTLERİ

Seçim takvimine göre sandık bölgelerinin belli olmasıyla birlikte ilave sandık atamalarını da hızlıca gerçekleştireceklerini belirten Kubat, “Geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de Sarıyer’de seçmen iradesinin sandığa yansıması hususunda en büyük garantör yine Sarıyer örgütleri olacaktır.”

SARIYER’DE VE İSTANBUL’DA YİNE AYNI BAŞARIYI YAKALACAĞIZ

Sarıyer’de 3 dönemdir CHP sosyal demokrat belediyeciliğin eserlerinden ve hizmetlerin faydalandığını belirten Kubat, 2024 yılında yine büyük başarıyı yakalayacağımızı belirtmek istiyorum. Partimizi İstanbul ve Türkiye’nin üst sıralarına taşımak ve CHP bayrağını tekrar göndere çekmek için tüm örgütümüzle mücadele edeceğiz.” 

Editör: Levent Pehlivanoğlu