CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı Engelli Komisyonu Cumhuriyet Meydanı’nda engelliler yararına kermes düzenledi…
CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Sarıyer İlçe Başkanlığı Engelliler Komisyonu, ‘Giysi, takı tasarım ve el işi’ kermesi düzenledi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kermesten elde edilecek gelir engelliler için hazırlanan yeni projede kullanılacak.

kermes1ENGELLİLER YARARINA KERMES

CHP İlçe Başkanlığı Engelliler Komisyonu engellilerin sorunlarıyla ilgilenmeye devam ediyor. Engellilerin sorunlarını gündemde tutmak amacıyla sürekli projeler üreten Engelliler Komisyonu, hazırladığı yeni bir proje için kaynak bulmak amacıyla kermes düzenledi. Engelliler yararına düzenlenen kermeste el emeği göz nuru ürünler başta olmak üzere giysi ve takı tasarım ürünleri bulunuyor. Cumhuriyet Meydanı’nda özellikle kadınların ilgi gösterdiği kermeste birbirinden ilginç takı tasarım ürünleri bulunuyor. El yapımı fileler ve özellikle bebek ürünleri kadınlar tarafından yoğun ilgi görürken, kermesteki ürünlerin fiyatları da düşük tutuldu.

img_8173BİR GÜN SÜRDÜ

Bir gün sürecek kermesle ilgili bilgi veren Engelliler Komisyonu Üyesi Aysun Deniz, “Engelliler yararına çeşitli faaliyetlerimiz oluyor. Bu kermeste onlardan bir tanesi. Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı Engelliler Komisyonu olarak daha önce engellilerin sorunlarını gündeme taşımak için defile düzenlemiştik. Şimdi bir başka projemiz var. Buradan elde edeceğimiz gelirle, bu yeni projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz.”dedi. Kadınların yoğun ilgisinden dolayı memnun olduklarını dile getiren Deniz, “Kermesimize özellikle kadınlarımızdan yoğun ilgi var. Bu da bizi çok mutlu etti. Kermesimizi sabah açtık. Akşama kadar sürecek.”diye konuştu.

ENGELLİLERİN SORUNLARINI YOUTUBE’DA ANLATACAKLAR

Yeni projeyle ilgili olarak da bilgiler veren Deniz şöyle dedi: “Çok fazla detay vermek istemiyorum ancak şu kadarını söyleyebilirim. Engellilerin sorunlarını daha geniş kitlelere duyurmak istiyoruz. Bunun içinde Youtube’da yayınlayacağımız bir çalışma olacak. Her ay farklı  bir konuyu ele alacağız.”