Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Cevdet Bayraktar, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Sarıyer Posta İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’nu ziyaret eden Bayraktar ile Sarıyer ve ülke siyaseti üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Bayraktar, "Bizim yola ilk çıkış noktamız, memleket hareketidir. En önemli çıkış noktamız da geleceğimizi geri almamız adına yaptığımız çalışmalardır. Geleceğimizi geri almak; demokrasinin, adaletin, insan hak ve hürriyetlerinin geri gelmesi için attığımız bir adımdır. Bu anlamda Memleket Partisi'ne duyulan ilgi her geçen gün artmaktadır." dedi

Yerel ve ulusal basının Memleket Partisi'ne ambargo uyguladığını belirten Bayraktar, "Basının uyguladığı ambargo ile karşı karşıyayız. Ama bu bizi yıldıramaz, korkunun ecele faydası yok. Türkiye genelinde 62 ilde 422 ilçede örgütlendik. Genel seçim dahil her türlü seçime katılma hakkını kazandık. Önümüzde hiç bir engel yok.”

“Yarın bu ülkede ne olacağı belli değil”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin, önümüzdeki genel seçimlerde Cumhurbaşkanlığına kesin olarak aday olacağını vurgulayan Bayraktar, Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin her zaman alanlarda vurguladığı gibi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetten hangi partinin adayı benden fazla oy aldığı takdirde millet ittifakı kimi aday gösterirse destekleriz ve aynı sözü onlardan da bekleriz söylemi ülkenin kaderi için çok önemli. Çünkü, Türkiye çok karanlık bir yola giriyor, birlik beraberlik içinde hareket etmemiz şart. Yarın bu ülkede ne olacağı belli değil!" açıklamasında bulundu

Bayraktar’dan Kaftancıoğlu’na destek

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Yargıtay'dan çıkan karar ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Bayraktar, “Canan Kaftancıoğlu'na verilen karar yargı açısından dibe vuruşun ve demokrasiye artık güvenimizin kalmadığının belgesidir. Bu karar siyasi bir karardır sadece CHP İstanbul İl Başkanına verilmiş bir karar değildir. Yargı bağımsız olmalıdır, çünkü Kaftancıoğlu'na yapılan bu haksızlık, yarın bizlere de yapılabilir."diyerek sözlerine son verdi.