İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Temur, gazetemize yaptığı özel açıklamada, İYİ Parti Sarıyer teşkilatı olarak, 2023’te İstanbul’da en iyi ilçelerden biri olmak istediklerini ifade etti. 

iyi-parti-sariyer-sariyer-posta-ziyaret (3)

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, İY Parti Sarıyer İlçe Teşkilat Başkanı Zeki Marangoz, İYİ Parti Sarıyer İstişare Kurumu Danışmanı Mehmet Özdemir, Medya ve İletişim Danışmanı Aslıhan Arslantürk ile beraber Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na ziyaret gerçekleştirdi.

“İKTİDARA NAMZET BİR PARTİYİZ”

Türkiye’de ve Sarıyer’de iktidara namzet birinci parti olmak istediklerini ifade eden İbrahim Temur, “Hedefimiz birinci parti olmak. Birinci parti olmanın yolu da daha çok çalışmaktan ve bunu büyütmekten geçiyor. Tüm çalışmalarımız bu yönde olacak. Hem Türkiye’de hem İstanbul’da hem de Sarıyer’de birinci parti olmak. Kesinlikle anketlerde üçüncü parti gözüküyoruz, bu yerimizi muhafaza edelim diye bir iddiamız yok bizim iddiamız birinci parti olmak. Sarıyer’de Mustafa Yazıcı’dan iyi bir yönetim ve teşkilat devraldık. Fakat amacımız bunu çok daha fazla büyütmek. İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Çünkü Sarıyer çok büyük bir yer. Bu heyecanı, bu desteği çalışmaya yönlendirebilirsek Sarıyer’de iyi bir netice alırız ve partimizi iyi bir noktaya taşırız” dedi.

“BİR İKİ MECLİS ÜYELİĞİYLE DURACAK PARTİ DEĞİLİZ”

Parti olarak tüm motivasyonlarının 2023 seçimlerine yönelik olduğunu ifade eden Temur, “Ana hedefimiz 2023 seçimlerinde partimizi birinci parti yapmak, cumhurbaşkanı adayımızı seçtirmek. Kısa vadede tüm motivasyonumuz buna yönlenmiş durumda. 2024 mahalli seçimleri için şu an net bir şekilde konuşmuyoruz. Ama 2023’te partimizin Sarıyer’den alacağı iyi bir netice 2024’ün şekillenmesinde de ana faktör olacak. Bunun için ön hazırlık. Şunu net söyleyeyim; bizim büyüklüğümüzdeki bir partinin, bu kadar çalışkan, Türkiye’de gündemi belirleyen, projeleri, kadroları olan bir partinin hem genelde hem yerelde iddiası olmaması düşünülemez. 2024’te Sarıyer’in bizimle tanışmasını istiyoruz. İYİ Parti dışarıdan sadece destek verecek, olursa bir iki belediye meclisi üyeliği alıp da kenara çekilecek, fikirlerini söylemeyecek, uygulamalarını, projelerini anlatmayacak bir parti olamaz” ifadelerini kullandı.   Partinin kapısının herkese açık olduğunu bildiren Temur, “2023 seçimlerinde tüm vatandaşlarımızın bu mücadeleye katılmasını istiyoruz” dedi.

“MİSAFİR AĞIRLAMAK GİBİ LÜKSÜMÜZ YOK”

Kendisine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i rol model aldığını söyleyen Temur şunları kaydetti; “2019’dan beri özellikle pandemi döneminde kimse sokaklarda çalışmalar yapmazken, genel başkanımız il il, ilçe ilçe gezdi. Dolayısıyla genel başkanımızın bu çalışmalarını görünce, bizimde daha çok bir şeyler yapma ihtiyacımız daha çok açık ve net. Durmak, beklemek ve ilçe binasında oturup gelen misafirleri ağırlamak gibi bir lüksümüz yok. Sahada her kesime dokunarak partimizi anlatmamız gerekiyor. Sarıyer’deki tüm dernekler, muhtar, spor ama bir yandan da evler, çarşı, pazar, esnaf kim varsa dokunmak ve İYİ Parti’yi göstermek.”

“ETİKET DAĞITMIYORUZ”

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “2023’te İstanbul’da en iyi ilçelerden biri olmak istiyoruz. Tepede en fazla oy alan birkaç ilçeden biri olarak, başarımızın da orada ispatlanması gerekiyor. Onun dışında her üyemizle temas içinde bulunarak, çalışmalara katarak çalışkan bir kadroyla başarılı olacağız. Görev verdiğimiz, arkadaşlarda sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmesi gerekiyor. Sadece üye olarak seçimde oy vererek değil, partinin her çalışmasında aktif olarak yer alması gerekiyor. Netice itibariyle etiket dağıtmıyoruz” diye konuştu.

“HERKESİ İYİ PARTİ’YE DAVET EDİYORUZ”

Basının demokrasinin en önemli unsurlarından biri olduğunu ifade eden Temur, “Önümüzde en geç 6 ay sonra bir seçim var. Her seçim çok önemli, her seçim hayati ama bu seçim yüzyılın seçimi. Dolayısıyla bu seçimde, ülkemizi aydınlık bir geleceğe ulaştırmamız lazım ve tüm vatandaşların mücadelede çalışmada bizlere yardımcı olmasını istiyoruz. Bu seçimin bir daha bir tekrarı olmayacak. Yüzyılın seçimi dediğimiz bir seçim, sadece oy vererek değil sokak çalışmasından sandığa kadar olan süreçte bizle beraber olmalarını istiyoruz. Herkesi İYİ Parti’ye davet ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.