Genç yazar, Atay Barburoğlu çıkardığı iki kitabı Hayata Dair Notlar ve Özetle Yaşam ile okurlarıyla buluştu. Kişilerde farkındalık oluşturmayı amaçlayan yazar. Bireylerin kalplerine ve ruhlarına dokunmaya devam ediyor.

Barburoğlu, küçüklüğünden beri yazan hayallerinin peşinden gitmeye inanan yazar, büyük bir tutku ve aşkla yazdığını belirtti.

Kâğıthane’de Kültür Sanat Sezonu tüm hızıyla devam ediyor Kâğıthane’de Kültür Sanat Sezonu tüm hızıyla devam ediyor

İlk kitabı Hayata Dair Notlar kitabında şu sözlere dikkat çeken yazar; "Sevgiyle her şeyin iyileşeceğine inanıyorum. Bu hayatta hak ettikleri kadar sevgi aşılamayı öğrendim. Hatalardan korkmamam gerektiğini, hatalarımızla büyüdüğümüzü fark ettim. En önemlisi, hayat bana hayallerimden hiçbir zaman vazgeçmemeyi öğretti.Sahip olduğum her şeye; sağlığıma, nefes aldığım her anıma, aileme, dostlarıma şükrediyorum. Bu zamana kadar inandığım doğrularımla yürüdüm bu yolları. “Herkese planlarımdan çok bahsetmeyi sevmiyorum çünkü biliyorum ki hayat sen başka planlar yaparken başına gelendir.” der John Lennon. Kimseye kendini ispat etme çabasına girme, enerjilerinizi emmelerine izin vermeyin."

Atay Barburoğlu, “Bir gün kendi kendime düşündüm, sen yazmayı çok seviyorsun insanlara iyi gelmeyi seviyorsun artık bunları kaleme dökmenin zamanı gelmedi mi? Ve ardından başladım. “Hayata Dair Notlar” çünkü kitabımda okurlarım Hayata Dair her şeyi bulabileceklerdi.

“Unutma sen sana kendin için lazımsın”

İkinci kitabı, “Özetle Yaşam” da farkındalık oluşturmaya devam eden yazar, kitabının bir bölümünde; Kimsenin hırsına kurban olmadan hayatını şekillendir. Bazen kulaklar tıkanıyormuş gibi yapılmalı. Bu hayat senin istediğin renklere boyayabilirsin. Renklerini sen belirle. Başkalarının rengine karışmasına izin verme. Dur demenin en güzel yolu nedir biliyor musunuz? Gülüp geçmek. Herkesin kendine göre derdi kendine göre hayat mücadelesi var. Kimin neler yaşadığını bilmenize gerek yok. Kimsenin de sizin neler yaşadığınızı bilmesine gerek yok. Bırakın bazı şeyler sizde kalsın. Kendinizi ispat etme gereği duymayın, çünkü bu sizi yorar. Unutma sen sana kendin için lazımsın.

"Özetle Yaşamda kendilerinden izler bulacaklar, İstanbul’u, aşkı, hayatı, vicdan kavramını, hayata dair gözlemlerimi en önemlisi kendi benliklerini keşfedecekler"

Yazarın, “Hayata Dair Notlar” ve “Özetle Yaşam” kitabını KitapYurdu`undan sipariş verebilirsiniz.

ATAY BARBUROĞLU KİMDİR?

1989 ‘da İstanbul’da doğdu. İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya İletişim Sistemleri Bölümünden derece ile mezun oldu. Medya sektöründe çalıştı. Nejat Uygur sahnesinde tiyatro eğitimi aldı. Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde diksiyon, topluluk önünde söz söyleme ve spikerlik, sunuculuk eğitimi aldı.

Başrolünü oynadığı “Hoşça kal” adlı kısa filmden en iyi kadın oyuncu Ödülü’nü aldı. Kentekrani.com’da kültür Sanat yazıları yazıyor ve aynı zamanda sosyal medyada kültür sanat sohbetleri yapıyor. Tarabya Final Okullarında Kurumsal İletişim Uzmanı.

Şiir yazmayı, kitap okumayı, satranç oynamayı, şarkı söylemeyi, dans etmeyi, spor yapmayı (pilates, fitness, yoga, yüzmek) seviyor. Küçüklüğünden beri şiirler ve notlar yazıyor yazmak en büyük tutkusu.