Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) Olağan Genel Kurulu İstanbul’da gerçekleşti. Genel kurulda, Sabri Avcı başkan seçildi. 

İstanbul’da gerçekleşen genel kurula, Bartın’da ki ve Ankara’da ki derneklerin yanı sıra KASTOB ve çeşitli Karadeniz dernekleri de kongrede hazır bulundu. Genel kurula birçok iş insanı, akademisyen ve siyasetçilerin katılımı da gözlerden kaçmadı.

Genel kurulda konuşan mevcut başkan Mehmet Yılmaz, görev süresi boyunca üye sayısını 13’ten 38’e çıkardıklarını ve önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Kendisinin aday olmadığını belirten Yılmaz, bayrağı Sabri Avcı’ya devrettiğini ve bundan sonraki süreçte federasyona daha da katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

Dernek üyelerinin güven oyları ile başkanlığa seçilen Sabri Avcı, yaptığı konuşmada, bir buçuk aylık adaylık sürecinde edindiği destekten dolayı teşekkürlerini sundu. Avcı, öncelikli projelerinin arasında nitelikli Bartınlılara ulaşarak derneğe katkı sağlamalarını teşvik etmek, yardıma muhtaçlara yardım etmek, Beykoz’daki Kastamonu Derneği’nde misafir ağırlamak, dernek binası kazandırmak, sosyal medyayı aktif kullanmak ve Bartın’daki sel felaketlerini önlemek için çalıştay düzenlemek olduğunu söyledi.

Avcı ayrıca, Bartın’ın turizm potansiyelinin farkında olduğunu ve bu konuda da çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Editör: Levent Pehlivanoğlu