Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Sarıyer’in gündeminde olan Yusuf Ziya Öniş Stadı’na gelerek incelemelerde bulundu.

Sarıyer Spor Kulubü Başkanı Selçuk Kavaloğlu, Sarıyer Spor Kulübü yöneticileri ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun’u daha önce Ankara’da ağırlayan Bakan Kasapoğlu, Sarıyer’in ihtiyaçları konusunda bilgiler almıştı. Geçtiğimiz günlerde Sarıyer’e gelerek Yusuf Ziya Öniş Stadı’nı incelemelerde bulunan Bakan Kasapoğlu, İlçe Spor Müdürü Cebrail Karakaş’tan bilgiler aldı.

Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadı’nda incelemelerde bulunduğu sırada Bakan Kasapoğlu’na AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, Sarıyer Spor Kulübü As Başkanı Salim Kain ve kulüp yöneticileri, AK Parti Sarıyer ve İBB ve Sarıyer Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Hüseyin Coşgun eşlik etti.

Kurşun; “Kulübümüz yüreklerimizdeki sevdamızdır”

Bakan Kasapoğlu ziyaretinin ardından açıklama yapan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun; “Kulüp başkanımız ve Sarıyerlilerin talepleri doğrultusunda, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz. Kulübümüz Sarıyer’in marka değeri, aynı zamanda yüreklerimizdeki sevdamızdır. Bu sevdamıza yıllarca verilen sözlerin tutulmadığını, AK Partili belediyenin ardından ne kurumsallık adına, ne de tesisleşme ve alt yapı adına hiçbir şey yapılmadığını tüm Sarıyerliler gibi bizler de yaşayarak gördük. Yıllar önce birinci ligin kapısına dayanmış olan Beyaz Martılar, Emrah Kol kardeşimizin ayağından kaçırdığımız penaltıyla bu fırsatı değerlendirmemişse de, bugün Selçuk Kavaloğlu Başkan ve kıymetli yönetim kurulu ile yine buna benzer iddialar yaşayacağını ümit ediyoruz”dedi.

Başkan Kurşun’dan, kulübü kurumsallaştırma mesajı!

İşin futbol kısmını futbol yöneticilerine ve sahadaki kardeşlerimize bırakıyoruz diyerek sözlerine devam eden Başkan Kurşun; “Biz Sarıyerli siyasiler olarak kulubümüzün tesisleşmesi ve kurumsallaşması adına üzerimize düşen ne ise yapmaya devam edeceğiz. Sarıyer markasına yakışacak bir proje ile ilk adımı atıyoruz. Tek ihtiyacımız olan Sarıyer’in başarısı için taraftarından futbolcusuna, saha içi yönetiminden kulüp yönetimine kadar kenetlenmiş ve iyi niyetle takımını destekleyen bir camia olmasıdır.” dedi.