Futbol Federasyonu Eski Yöneticisi Yaşar Aşçıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi: “Artık yeter! TFF Yönetimi, konkordato ilan etmeden acilen kayyum atansın” dedi.

Geçtiğimiz aylarda TFF’den istifa eden Yaşar Aşçıoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türk futbolunu bitirme noktasına getirdiğini ifade ederek ihtiyaç duyulması halinde federasyona kayyum atanması gerektiğini belirtti.

“Cumhurbaşkanımız, federasyon yönetimine müdahale etmelidir”

“Artık yeter” diyen Aşçıoğlu, “Türk futbolunun içinden gelen, sporu ve futbolu seven, Türkiye'ye her nokta da vizyon koyan, örnek ülke yapmak isteyen, hep büyük düşünen ve her şartta ülkesini lider görmek isteyen Sayın Cumhurbaşkanımız ve ilgili bakanlıktan Türkiye Futbol Federasyonu'na artık yeter diyen sesleri duymasını istiyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “TBMM Ombustmanlık Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından yapılan değerlendirmede Futbol Federasyonu'nun hukuksuz ve adaletsiz bir şekilde Türkiye'de futbolu yönettiğine dair raporu ortadayken, Milli takımı A gurubundan C gurubuna düşüren ve maalesef Z gurubuna düşmeye aday yapan, Türkiye liglerinde;  adaletsiz, hukuksuz, yanlı duruşu ile kulüpleri birbirine düşman edip kaos yaratan bu federasyonun ülkeyi temsil edemediği açıktır.  Her ne kadar bu federasyon delegelerin özgür iradesiyle seçilmiş bile olsa artık bu yönetime müdahale edilmedir.”

"TFF’ye gerekirse kayyum atansın!"

Eski TFF Yöneticisi Aşçıoğlu, şunları söyledi: “Seçilmiş bile olsalar işini ve makamını layıkıyla yapamayan her kuruma nasıl kayyum atama yetkisi kullanıyorsa federasyon konkordato ilan etmeden bir an önce kayyum atanması mecburi hale gelmiştir. Çünkü 50 milyon vatandaşımızın sosyalleştiği aşkla gönül verdiği futbolumuz için iflas kaçınılmaz son olduğu açık şekilde görünmektedir. Mevcut durumla ilgili olarak en büyük görevlerden biri de Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman’a düşmektedir.”