Sarıyer Belediyesi Meclisi iki aylık yaz tatilin ardından Eylül ayı 1. oturumuyla yeniden başladı.

4 Gündem maddesi ile gerçekleşen meclis oturumunda söz alan AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Altay Unan, ilçede bulunan amatör spor kulüplerine yönelik önerge verdi.

 “Sarıyer’den amatör spor kulüplerine yeterli destek olunmalıdır, antrenman alanları yetersiz kalmaktadır” diyerek her fırsatta amatör sporun sesi olmaya devam eden Unan, “Gençlerimiz bizler için çok önemlidir. Gençlerimizi ne kadar sporun içinde tutabilirsek o kadar önemli bir iş başarmış oluruz. Bizler Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri olarak bu gençlerimize, amatör spor kulüplerimize biraz daha sportif anlamda maddi manevi destek vermemiz  gerektiğini daha önceki önergelerimde belirtmiştim” dedi.

İŞTE ALTAY UNAN’NIN SORU ÖNERGELERİ

1İlçe Amatör Spor Kulüplerimize her yıl ödenen KATKI PAYI’nın spor kulübü başına 10.000 TL’den 20.000TL’ye çıkarılması

2 İlçe Amatör Spor Kulüplerimize her yıl kategori başına ödenen 1000 TL’den 5.000 TL’ye çıkarılması

3 İlçe Amatör takımlarımızın çalışmalarını, antremanlarını, müsabakalarını,yaz spor okullarını yoğun olarak kullandığı

A BAHÇEKÖY STADI futbol sahası zemini

B ÇAYIRBAŞI STADI futbol sahası zemini

C KİLYOS STADI futbol sahası zeminleri uzun yıllardır değişmediği gibi çalışmaların sağlıklı yapılamadığı bir şekil almıştır. Bu futbol sahalarımızın zeminlerini ilçe belediyemiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile bir çalışma yaparak, ilçe amatör spor kulüplerimizin ve gençlerimizin daha sağlıklı kullanabileceği hale getirilmesi.

4 Çayırbaşı ve Bahçeköy sahalarındaki sıkışıklığı bir nebze olsun rahatlatabilmek adına; Talep doğrultusunda isteyen kulüplere  saat:17.00/20.00 arasında Orhan Keçeli veya Kilyos sahalarına link araç seferi yaparak rahat çalışma ortamı yaratabilmeyi programımıza almamızı talep ediyoruz.

Editör: Levent Pehlivanoğlu