Çanakkale kahramanları yad edildi

Çanakkale kahramanları yad edildi

19 Mart 2016 Cumartesi 10:16
885 Okunma
Çanakkale kahramanları yad edildi

Çanakkale Deniz Zaferi anısına düzenlenen gecede türküler, büyük destana imza atan şehitler için söylendi.


Şef Zafer Gündoğdu yönetiminde Sarıyer Belediyesi Halk Müziği Korosu’nun seslendirdiği türkülerden oluşan konserde TRT Sanatçısı Adile Kurt Karatepe’de sahne aldı.

43. Alay 1. Piyade Taburu Yemeği eşliğinde sergi gezildi

Yaşar Kemal Kültür Merkezi giriş katı fuaye alanında oluşturulan sergi alanını gezen vatandaşlara, 43. Alay 1. Piyade Taburu Yemek Menüsü ikram edildi. Sergiyi gezen yurttaşlar, salonda bulunan pandomim sanatçılarının canlandırdığı Çanakkale Savaşı mizansenleriyle fotoğraf çektirdi. 635939366868014477 635939366808326213

Başkan Genç: Çoban ateşinin yakıldığı yerdir Çanakkale!

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’in de katıldığı gecede bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yanyana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlâtlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlâtlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat uyuyacaklardır. Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlâtlarımız olmuşlardır.” sözlerini yineledi.

Yüzlerce bayrak eşliğinde hep bir ağızdan kardeşlik türkülerinin söylendiği gecenin ardından Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şef Zafer Gündoğdu ve Sanatçı Adile Kurt Karatepe’ye birer teşekkür çiçeği takdim etti.


Son Güncelleme: 19.03.2016 10:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol