Sarıyer kültürlerin buluşmasına ev sahipliği yaptı

Sarıyer kültürlerin buluşmasına ev sahipliği yaptı

26 Ocak 2015 Pazartesi 17:21
926 Okunma
Sarıyer kültürlerin buluşmasına ev sahipliği yaptı

Sarıyer Belediyesi ve Boğaziçi Üniversitesi öğrenci grubu tarafından hazırlanan, “Kültürlerin Buluşması ve Kutlamalar” adlı gösteri, Sarıyer Belediye Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.


635577916478648392Avrupa Birliği Erasmus ve Gençlik Değişim Programı kapsamında Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan ve Romanya’dan altışar katılımcıların bulunduğu “United CelebNations” isimli proje dahilinde her ülkenin geleneksel kutlamalarının canlandırıldığı ve danslarını sergilendiği gösteriler katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

Proje kapsamında farklı ülkelerden gelen genç katılımcılar Sarıyerli yerel gençler ile bir-araya gelerek kültürel çeşitliliğin zenginlik olduğunu vurgulayan çalışmalar yaptılar. Bu çerçevede proje dahilin de Ayrımcılık ve Hoşgörü, Kültürel Çeşitlilik, Aktif Vatandaşlık ve Aktif Katılım konularında zaman zaman yaratıcı drama teknikleri kullanılarak atölye çalışmaları yapmaktalar. Tüm atölye çalışmaları sonucunda ortaya çıkan final sunumlarını Sarıyer’deki öğrenciler ve Sarıyer halkı ile paylaştıkları gösterileriler oldukça beğeni aldı.635577916412037246
Etkinlikte konuşan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, “Kültürlerin zenginliğinin yansıtılacağı bir dönemdeyiz. Savaşların olduğu bu dönemde bu kültürlerin iç içe geçmesi çok önemli. Kültürlerimiz birbirlerine çok yakın, birçok oyuna eşlik ettik” dedi.

635577916758508804Programın sonunda Türklerin geleneksel kına gecesi canlandırıldı. Damat halayıyla doyasıya eğlenen katılımcılara etkinlik sonunda Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem tarafından sertifika ve çiçek takdim edildi. Kültürlerin buluştuğu etkinliğe Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, meclis üyeleri, birim müdürleri, Sarıyer Beşiktaşlılar Derneği ve Sarıyerliler katıldı.


Son Güncelleme: 26.01.2015 17:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol